В Україні заборонили продавати парацетамол і мукалтин

Державна служба України з лікарських засобів тимчасово заборонила торгівлю і застосування таких препаратів як парацетамол і мукалтин.

Причиною стало те, що до українських аптек потрапили партії бракованих ліків. Об’єктам, які здійснюють торгівлю вищезазначеними лікарськими засобами, наказано перевірити наявність препаратів з бракованих партій та негайно вилучити їх з продажу, – повідомляє ТСН.

“… після одержання припису перевірити наявність лікарського засобу парацетамол, супозиторії ректальної по 0,08 гр у стрипах №10 серії 41010 виробництва ВАТ “Монфарм Україна”… “перевірити наявність лікарського засобу Мукалтин, таблетки по 50 мг у стрипах №10, серії 230211, виробництва АТ “Галичфарм”, Україна”, – йдеться у приписі.

При виявленні цього лікарського засобу вжити заходи щодо його вилучення. Невиконання цього припису тягне за собою відповідальність згідно чинного законодавства України.

Парацетамол – лікарський засіб, що виявляє знеболювальну та жарознижувальну дії. Є поширеним анальгетиком, що володіє доволі слабкими протизапальними властивостями. Водночас він може слугувати причиною порушення роботи печінки, кровоносної системи та нирок.

Мукалтин – відхаркувальний засіб, який використовують для лікування гострих і хронічних захворювань органів дихання, що супроводжуються утворенням мокротиння підвищеної в’язкості.

Коментарі вимкнені.