Дітей змушують танцювати, скаржиться мати тернопільської шестикласниці

Відвідувати платні уроки танців змушують шестикласників п’ятої школи, скаржиться мати однієї з учениць Інна Ткалюк (ім’я та прізвище змінене з етичних міркувань – прим. ред.). У школі таку інформацію називають недостовірною.

Тут наполягають на тому, що діти танцюватимуть лише за власним бажанням. Пояснюють, що ініціатива запровадження таких занять належить саме батькам. Утім, мати, яка поскаржилася у редакцію, каже, що про таку ініціативу ніколи не чула.

– Днями донька, повернувшись зі школи, сказала: „Мамо, у нас ввели новий урок. Заняття у середу та четвер. Коштує 60 гривень на місяць, відвідувати обов’язково”, – розповідає пані Інна. – Я здивувалася, як це так – обов’язково і платно. А може, комусь нема чим платити? Хтось мене запитав перед тим, як запроваджувати таке нововведення?

Кілька занять донька жінки уже відвідала. Їх ставлять у розкладі сьомим уроком. Проте дитина в них не зацікавлена, адже й так відвідує танцювальний гурток. Відтак платити відразу у двох закладах родина не має ані змоги, ані бажання. Щоправда, днями дочка сказала, що уроки коштуватимуть менше – 50 грн на місяць.

– Я пояснила доньці, що танці у школі вона може не відвідувати, якщо не хоче туди ходити, – продовжує жінка. – Дитина так і зробила. А вже наступного дня її та ще кількох звинуватили у тому, що вони прогуляли заняття. Класний керівник повідомила, що за пропущені заняття викликатимуть у школу батьків, – пише газета “20 хвилин”.

Готова платити, але не за танці

Аби з’ясувати подробиці, мати ходила у школу. Втім, ані з директором, ані із завучем зустрітися їй не вдалося.

– Колись, як у наших дітей були проблеми з математикою і ми пропонували зробити для них додаткові заняття, нам відмовили, – додає пані Ткалюк. – Мотивували тим, що додаткові уроки – це гроші, а вони йтимуть через школу. Почнуться усілякі розмови і зіпсується репутація закладу.

Жінка не розуміє, чому уроки математики могли зіпсувати репутацію, а танців – не псують. Окрім того, це додаткове навантаження. Адже діти і так мають сьомі уроки у певні дні тижня.

Про жоден примус не йдеться, запевняє директор 5-ї школи Петро Поврозник.

– По-перше – це не уроки, а танцювальний гурток, – каже співрозмовник. – По-друге – таке заняття ввели за ініціативи батьків. Саме батьки учнів з окремих класів запросили керівника, який навчатиме дітей танцювати. Гурток проводитимуть упродовж квітня-травня.

Відтак, якщо керівник гуртка зуміє переконати батьків, що такі заняття необхідні, то надалі такі ж заняття організують й у інших класах. Вирішувати це батькам.

– Адміністрація школи підтримує таку ініціативу, – каже директор. – Якщо хтось із батьків не хоче, щоб дитина відвідувала гурток, то повинен прийти для розмови з директором.

„Немає жодної проблеми”

За словами директора, ситуація з танцями типова. Адже у кожному класі знайдуться такі люди, які хочуть щось зробити, і такі, яким це не подобається.

– Загалом тут немає жодної проблеми. Якщо в якомусь класі є дитина, батьки якої не хочуть, щоб вона ходила на гурток, то ходити не буде, – запевнив пан Поврозник.

На тому, що у Тернополі немає примусових занять, наголосили й у міському управлінні освіти.

– Однозначно, що обов’язкових додаткових уроків чи гуртків у нас немає, – каже начальник міського управління освіти і науки Ольга Похиляк. – Певні заходи, за ініціативи батьків, практикуються у третій та п’ятій школі. Наприклад, є батьки, які хочуть, щоб їхні діти вміли танцювати. Вони платять гроші і наймають учителя. Примусово ніхто нічого не робить. Я впевнена на сто відсотків, що ніхто нікого не змушував.

Коментарі вимкнені.