Як в Тернополі монтують найбільшу шопку України (фото, відео)

В церкві св.Петра, що по вул.В.Великого у Тернополі, людно навіть в той час, коли там не правляться Служби Божі. Все тому, що у храмі розпочали монтаж найбільшої в Україні шопки.

Зараз тільки зводять дерев’яний каркас шопки, та натягнули величезне панно аж до самісінького купола (майже 28 метрів в висоту), проте уже видно, що композиція практично не відрізнятиметься від минулорічної: зліва буде українська хата, посередині, над престолом – ясла, а справа – зоокуточок, бо вже поставили клітку. Щоправда, малюнок на панно цьогоріч ніжніший, та переважно в блакитних тонах. Якщо минулого року переважало зображеннятемних гір, то зараз там є синя річка та багато біло-блакитного снігу.

Робота у храмі «кипить» зранку і до вечора, з перервами на Літургії. Працюють близько десяти осіб:  переважно – священики цієї церкви, дяки, хлопці-прислужники, та жінки.

Коли репортер «Погляду» був у церкві, там якраз монтували каркас з дерев’яних дощок, з’єднуючи їх шуруповертами, а четверо хлопців під’єднували світло в розставлених на підлозі частинах будинків. Одна з жінок підмітала, а інша – декорувала «ясла», на дашку, над престолом. Протоігумен Іван споглядав роботу, давав поради, та обговорював з «прорабом» та робітниками, що і як має виглядати. Люди, котрі заходили в храм просто помолитися, чи записатися на хрестини, з подивом роззиралися, адже в церкві було на диво світло, шумно від дрельок, на підлозі довгими рядами лежали дошки, драбини, дроти, деталі, та деякі елементи майбутньої композиції, скручені рулони паперу для декорування.

Хлопці-прислужники розповіли, що вони вже мають трирічний досвід у монтуванні цієї шопки в храмі св.Апостола Петра. Пояснюють, що каркас і оббивку встановлюють в церкві, а рухомі фігури, звірів, та інші менші частини – складають та одягають в монастирі отців францисканців, котрий діє при церкві.

–          Манекенів одягає отець Косма, – кажуть хлопці Сергій, Віталій, Роман та Назар, – адже він, як ніхто, найкраще знає весь механізм цих «ляльок». А ми вже працюємо тут – у церкві. Плануємо до кінця тижня завершити всі роботи, аби шопка постала для тернополян у всій красі.

Хлопці присвячують себе цій роботі з ранку до вечора, починаючи з понеділка, 26 грудня. Кажуть, що навіть не ходять додому обідати, адже їх годують в монастирі.

Люба Вовк, “Погляд”

Коментарі вимкнені.