З чистими помислами до Великодня

Весна пробуджує природу, а Великдень — душу. Отож жителі Тернопільщини, як і всієї України, готуються до цього величного свята — очищують душі сповіддю і Причастям, наводять лад біля будинків, на вулицях, кладовищах, в парках. На Вербний тиждень припала чергова річниця з часу визволення обласного центру й тернопільчани 15 квітня вшановують тих, хто віддав життя у боях за місто, ветеранів. До Дня визволення Тернополя побачила світ книга Олександра Семеніва «Тернопіль у вогні», в якій автор відтворив тогочасні події 1944-го. Цього ж тижня на службу до Збройних Сил України відправилися майбутні воїни — понад тридцять юнаків першої команди весняного призову. У неділю краяни приєднаються до святкових Богослужінь в храмах, відзначаючи Вхід Господній в Єрусалим і за традицією принесуть освятити вербу. Її зберігають в оселі протягом року і застосовують в лікуванні.

Святослав АБРАМ’ЮК, голова ТОО ВМГО «Молода Просвіта»:

— Другий тиждень у нас в області діє «Школа писанкарства», яку щорічно ТОО ВМГО «Молода Просвіта» відкриває напередодні Великодня. Зараз ми маємо у цій справі вже багато партнерів. Надзвичайно приємно дивитися на тих діток, які малюють писанки. Минулого тижня цього навчилися майже сто п’ятдесят дітей і цього тижня вже двісті. Наймолодшим учням по два-три роки. Великдень — сімейне свято, тож і вчаться разом з дітьми й батьки. Радісно, що наш проект вдався і «Школа писанкарства» працює вже третій рік. Позитивом також є те, що тернопільчани, не зважаючи на складні погодні умови, взяли участь у Хресній дорозі. Було дуже багато людей.

Петро ГРИНЧИШИН, депутат Тернопільської міської ради:

— Думаю, що кожного українця за душею й серцем, а не тільки за паспортом і вишиванкою, схвилювали розмови й гучні заяви прем’єр-міністра Миколи Азарова щодо створення Митного союзу України з Росією. Такий крок можна сміливо вважати поглибленням прірви між Україною та Євросоюзом, повільною втратою нашої державної незалежності, тихим, безмовним захопленням України північним сусідом за допомогою економічних важелів. Так уже швидко стелиться наша політична верхівка під старшого брата, що не встигаєш й оком змигнути. Страшнувато навіть засинати, бо можна вкластися спати вільним українцем, а прокинутися московською підніжкою…

А щоб не бунтував люд, не мудрував, за вила не брався — горілочкою йому розум усяко затьмарюють. Днями натрапив на цікаві дані: у першу десятку українських брендів увійшло шість компаній-виробників алкоголю! Коли ж люд у полоні зеленого змія і подумки вже на Євро —2012, підготовка до якого останні соки з держави витискає, то й земельку легше направо й наліво роздавати — без конкурсів, аукціонів… Як у нас, в Тернополі, під час засідання чергової сесії міської ради. І що дивно: депутати, які в груди під час виборчої кампанії найсильніше билися, обіцяючи вірою й правдою служити громаді, враз втратили пам’ять, забули чиї інтереси представляють і цілком, душею й голосом, віддалися партійній позиції. От і довіряй їм свій голос наступного разу…

Людмила КУЛИК, керівник Центру соціальних програм та заходів для дітей, молоді, жінок і сім’ї, с. Байківці Тернопільського району:

— Хороше те, що внуки, діти здорові, готуємося до Великодня. Біля сільської ради, де я працюю, разом з колективом садили дерева, кущики. Удома прибираємо городи, садимо квіти. Цієї середи в області стартувала акція з озеленення та благоустрою населених пунктів. Оскільки я соціальний працівник, то скажу, що хочемо зробити подарунок до свята нашим підопічним — видати допомогу в грошовому еквіваленті. На соціальному супроводі у нас чотирнадцять малозабезпечених, багатодітних сімей, діти-інваліди, діти-сироти, які проживають в селі.

Ігор МУЗИКА, пасічник:

— Що хорошого? Ну звичайно ж те, що наближається Великдень. У неділю з родиною підемо до церкви освячувати вербу. «Не я б’ю — верба б’є, віднині за тиждень — Великдень, недалечко червоне яєчко»! Пам’ятаєте? Так примовляють, коли освяченими вербовими гілками чи лозою легенько «б’ють» того, хто проспав заутреню. Хочеться не думати про погане і зі світлими помислами зустріти Воскресіння Господнє. Радісно, що в Тернополі у ці вихідні відбудеться відкритий Європейський фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословення», в якому візьмуть участь понад 850 колективів.

А найбільше цього тижня схвилювала трагедія у мінському метро. Щиро співчуваю білорусам…

Ірина ГРОХОЛЬСЬКА, керівник Інформаційного центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» Тернопільської обласної бібліотеки для молоді:

— Приємно, що у понеділок на Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг та електронного самоврядування, який відбувся в Українському домі в Києві, серед сорока найкращих бібліотек країни була й Тернопільська обласна бібліотека для молоді. Більше того — ми зайняли перше місце в номінації «Інноваційні проекти бібліотеки в навчальній діяльності», представивши проект «Веб 2:0 на вашу користь». Також я стала стипендіатом програми «Бібліоміст» і візьму участь в Міжнародній конференції «Next Library — 2011», яка відбудеться улітку в Данії. Загалом в роботі нашої бібліотеки і, зокрема, Інформаційного центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» є багато позитивних зрушень. От кожного вівторка в нас відбувається засідання «Клубу спілкування англійською мовою», який відвідують молоді люди, щоб підвищити свій розмовний рівень англійської мови. До нас приходять волонтери «Корпусу миру» і ми займаємось із молоддю. Добре те, що в області з початку квітня діє акція «Подаруй дитині книжку». Відрадно, що тернопільчани з першого ж дня відгукнулися і до нашої бібліотеки, яка бере участь в цьому проекті, приносять літературу. Її передадуть в дитячі будинки. На державному рівні хотілося б, щоб більше уваги зверталося на розвиток культури і на підтримку молоді, особливо, різноманітних молодіжних організацій, а також підтримку молодих талантів. Наприклад, письменників, художників…

Лариса ОСАДЧУК, День

-1 thoughts on “З чистими помислами до Великодня

  • 18:27 | 16.04.2011 о 18:27
    Permalink

    не удалось Петру Грынчышыну полизать жопу эвропе , придется теперь подстраиваться под москаля. Да мне насрать на его мнение. Хочется чтобы у людей было какое-то будущее. Нашла у кого брать интервъю.

Коментарі вимкнені.