Золото рекомендують купувати тільки багатим?

золотоКоли мало довіряєш національній чи іноземній валюті, курс яких може коливатися стрімко й неконтрольовано, шукаєш тоді альтернативні способи зберігання своїх заощаджень. Останнім часом найвигіднішим вкладенням коштів прийнято вважати купівлю дорогоцінних металів, переважно золота. Жовтий метал не лише має високу внутрішню вартість, а ще й постійно зростає в ціні. Проте, щоб виграти на капіталовкладенні у золоті злитки, варто знати про цілу низку спірних нюансів, пов’язаних з ринком коштовних металів й не тільки.

Купувати золото варто лише тоді, коли у вас є на руках значна сума вільних коштів (від 50 тисяч гривень і більше) і вони вам не знадобляться протягом тривалого терміну часу (від двох років і більше), радить заступник начальника відділу роздрібних продажів АТ «ОТП Банк» Олександр Івахов. Ви отримаєте прибуток лише у тому випадку, коли дохід від збільшення ціни банківського золота дасть можливість перекрити всі витрати по зберіганню та купівлі-продажу.

«На сьогоднішній день золото, дійсно, є досить привабливим інструментом для вкладення коштів, — зазначив фахівець. — Адже за останні 10 років його ціна зросла у 17 разів! Але тут є свої нюанси. По-перше, в людини, яка вже придбала золоті злитки, відповідно, виникає питання щодо місця їхнього збереження. Вдома тримати їх небезпечно, усім відомі ризики, пов’язані із цим. Можна покласти золото на золотий депозит в банку, причому гарантуватиметься дохід у розмірі 3-4%. Але, разом з цим, повної гарантії повернення коштовного металу практично немає: у разі банкрутства фінансової установи фонд гарантування вкладів не відшкодовує вартість золотих злитків. Ще один з варіантів збереження — банківський сейф. Фактично, це досить надійно, але дана послуга є платною. Якщо клієнт розміщує в банку злиток золота вагою 100 грамів, то вартість його зберігання становитиме близько 4% від вартості самого золота».

Коли ж, придбавши дорогоцінний метал, невдовзі громадянин захоче продати його, то різниця у купівлі-продажі буде дуже відчутною, підкреслює Олександр Івахов. Для прикладу, якщо купив 100 грамів за 45 тисяч, то продати його можна буде лише за 40 тисяч. Цей інструмент збереження коштів — довгостроковий. Не всім він доступний і не кожному він підходить.

Марія Нестерук

Коментарі вимкнені.