Партія розвитку України за збереження робочих місць

За даними кадрового порталу hh.ua, конкуренція на ринку праці України в червні зросла майже в півтора рази. Якщо в травні вона була на рівні 4-х чоловік на робоче місце, то в червні показник збільшився до 6-ти. Найбільше падіння спостерігалося у сфері транспорту і логістики (36%), бухгалтерії та фінансів підприємства (34%), продажів (30%) і закупівель (31%). Значно зменшилася кількість пропозицій для топ-менеджерів (37%) і молодих фахівців (34%). Як вважають аналітики, дана тенденція буде тільки зростати. В першу чергу, це стосується східних областей, котрі так і не отримали ані гарантій, ані інвестицій. Варто зазначити, що обвал ринку праці в Луганській і Донецькій області випереджає усі інші регіони України. У травні та червні, кількість вакансій тут скоротилося майже вдвічі.

«Тільки згідно офіційних даних у нашій області зареєстровано більше 14 тисяч офіційних безробітних, – зауважує координатор Партії розвитку України у Тернопільській області Костянтин Баранов. – Хоча і центри зайнятості заявляють про більше 20 тисяч вакантних місць, та чомусь наша молодь та кваліфіковані працівники не поспішають туди працевлаштовуватися. Зрозуміло, що навіть якихось пристойних зарплат там немає. До того ж постійно лунають заяви про те, що наша область готова прийняти біженців зі Сходу. Та нагадаю, що у том регіоні діяли підприємства в основному орієнтовані на Росію з достатньо великою оплатою праці. Та загальноукраїнська ситуація така, що, підписавши Угоди про асоціацію з ЄС (економічну частину),  влада, на жаль, до цього часу так і не дала жодної конкретної та чіткої відповіді щодо перспектив збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві».

По Тернопільщині частка вакансій з мінімальною заробітною платою у першому півріччі 2014-го склала 11,4%, із заробітною платою, що є вищою від мінімального розміру, але нижчою від середньої зарплати по області – 81,8% (65,7%). Залишається незначною частка вакансій із заробітною платою вищою від середньої зарплати по області 6,8 відсотка (5%).

На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 8 безробітних.

Партія розвитку України вимагає від влади надання гарантій збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. Насамперед, мова йде про ті регіони України, які традиційно були орієнтовані на Росію та країни СНД. Підписавши економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС, Україна так і не отримала відповідей, що буде з її підприємствами ВПК, металургійними заводами, підприємствами важкої промисловості. Багато питань залишається щодо подальшої долі українського автопрому. Вже в травні обсяги виробництва автомобілів почали знижуватися на 20% в порівнянні з квітнем. Крім того, зупинилося два автозаводи, що випускають автобуси. У червні ситуація погіршилася ще більше. За повідомленнями прес-служби «УкрАвто», існує ризики зупинки ЗАЗу. Про складне становище Часовоярського автозаводу (випускає автобуси «Рута») повідомили співробітники підприємства. Фактично завод знаходиться в зоні АТО і про колишній режим роботи вже не доводиться говорити.

Коментарі вимкнені.