В Україні ліквідують більшу частину інспекцій і контролюючих органів

до парламенту внесено два законопроекти щодо оновлення державного апарату та спрощення публічних сервісів. Про це розповів міністр юстиції України Павло Петренко на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

За словами міністра, ці законопроекти пропонують “ввести мораторій на проведення будь-яких перевірок до кінця року всіма контролюючими органами України”.

За словами Петренка, уряд бере на себе зобов’язання до 1 жовтня внести до парламенту низку законопроектів, які “фактично приберуть ті функції контролюючих органів, які не відповідають європейським стандартам, ліквідують більшу частину інспекцій і контролюючих органів, які є фактично перевантажливими для нашого бізнесу”.

Він додав, що цими законопроектами, по суті, передбачається розпочати процес люстрації державного апарату. Відповідно до законопроектів, до 1 вересня 2015 року уряд повинен організувати і забезпечити проведення із залученням громадськості позачергової переатестації усіх державних службовців центральних і територіальних органів влади, а також провести переатестацію правоохоронних органів.

Як сказав Петренко, також рекомендується генеральному прокурору України провести до 1 вересня 2015 року переатестацію прокурорського і слідчого складу. Він наголосив, що законопроектами передбачено спрощення доступу до державної служби тим, хто має вищу освіту і належний професійний рівень.

Коментарі вимкнені.