Патріарх Київський Філарет у Тернополі вирішував скандал між єпархіями та владикою Іовом

 До Тернополя вчора прибув Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, як він запевнив, із «архіпастирським візитом». У нашому місті він відправив богослужіння, проголосив проповідь та поспілкувався з духовенством. Саме до останнього була прикована увага усіх ЗМІ, що зібралися опісля на прес-конференцію, адже їх цікавила суть питання про владику Іова та об’єднання двох тернопільських єпархій.

–       Я прибув, щоб вирішити питання у зв’язку із звільненням керівника Тернопільсько-Кременецької єпархії архієпископа Іова, – розповідає патріарх Філарет. – Ми знали, що у нього є пристрасть до вина і поки цей порок не приносив шкоди церкві, ми це терпіли.

За словами керівника УПЦ КП вони побачили проблему, коли духовенство почало переходити у Тернопільсько-Бучацьку єпархію. Саме тоді почали приймати більш рішучі кроки.

–       Ми вирішили його напоумити, щоб він сам звільнився від цього пороку, – каже Патріарх Філарет про архієпископа Іова. – Коли ж він сам не звільнився, то вирішили йому допомогти – звільнити від управління єпархією і поселити у монастир, де створити йому умови, щоб він не випивав.

Нагадаємо, що подальші кроки архієпископа були направлені на те, що він звернувся до митрополита Мефодія і перейшов у УАПЦ. За словами Патріарха Філарета, ніхто із духовенства за ним не пішов і тому на певний час для керування ще й Тернопільсько-Кременецькою єпархією було за сумісництвом назначено владику Нестора.

–       Тепер, коли ми поставили владику Нестора за сумісництвом керувати єпархією, виникло важливе питання: а чи не можна об’єднати дві єпархії в одну. Це питання поставлено, а відповіді поки що немає. Аж у жовтні місяці буде засідання Синоду і прийняте рішення про об’єднання чи необ’єднання єпархій.

Наразі керівництво церкви задоволене владикою Нестором, кажучи, що він виправдовує сподівання церкви.

–       Якби не виправдовував, то б духовенство не просило б об’єднання,  – зазначає Філарет. – Та й сьогодні прохання було лише одне – об’єднати дві єпархії в одну під керівництвом владики Нестора.

На зустрічі також було зазначено, що церква КП не слабшає від того, що від неї відходять деякі архієреї, а навпаки міцнішає. Що ж до приходу у церкву КП з інших парафій, то Патріарх Філарет сказав:

–       Ми діємо згідно українського законодавства, яким передбачено, що кожна парафія будь-якої церкви має право обирати центр. Тобто будь-які парафії можуть переходити з одних до інших.

Що ж до футболу і цієї тематики, то Патріарх Філарет сам у футбол не грає і ніколи не грав. Проте вболіває за збірну України:

–       Я вболіваю за Україну, а футбол для мене немає ніякого значення, – додає Патріарх Філарет. –  Проте яке це буде значення мати для України – я слідкую. Коли ж людина дивиться матч, то це вже не люди виходять, а можна сказати, подібні більше на мавп, бо виходять із всякої рівноваги.

 

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.