По три сотні «здерли» з майстрів на «Бойківських фестинах» у Тернополі, хоча ті нічого не продали (фото)
На тернопільському фестивалі «Бойківські фестини» було доволі багато людей. Хоча можна було побачити, що тернополяни прийшли сюди не спостерігати за культурними надбаннями бойків, а здебільшого погуляти біля фонтану чи на концерті, організованому до Дня морозива.
Пояснювали тернополяни свою пасивність відсутністю справжніх етнічних надбань, адже, крім традиційних народних умільців з Івано-Франківщини, справжніх майстрів майже не було. А купувати дешеве «китайське барахло» тернополяни уже не хочуть.
Приїжджі майстри, в свою чергу, не задоволені «гостинним» прийомом тернопільських організаторів. Так, люди, які приїхали із Івано-Франківщини, зарікалися більше до Тернополя «ні ногою». І вся справа у хамському відношенні організаторів, кажуть учасники фестивалю.
Майстри народної творчості з Івано-Франківщини у Тернополі нічого не продали. Вони кажуть, що навіть не заробили, щоб відшкодувати дорогу, бо ж приїхали аж за 350 км. А тут ще й організатори прийшли і почали вимагати у них за місце по 318 грн.
– Це взагалі завал, – обурюється Олександр з Івано-Франківщини. – Ми більше сюди ніколи не приїдемо! У нас на Івано-Франківщині беруть за місце лише 50 гривень, а на свята взагалі безкоштовно. Ми заплатили тут сьогодні лише 100 грн. і нам дали листочок на один день. А нічого-то не продали! Сюди більше ніхто не приїде!
Підтримує цю ж думку народна майстриня з Косівського району. Вона запевняє, що по всій Україні народними умільцями дорожать, і у жодних містах немає такої ціни, навіть у столиці. А тут за день до фестивалю повідомили про суму 318 грн. за місце.
– Багато хто заплатив, – каже народна майстриня Парасковія. – До нас приносили касовий апарат, проте не пояснювали, на якій основі беруть такі гроші. Я говорю, що ми не продали нічого. І принципово не платила, хоч підходили вони декілька разів.
Проте є і такі умільці, котрі задоволені участю в «Бойківських фестинах». Так, представник з Острогу, котрий займається керамікою, поділився з «Поглядом», що за місце нічого не платив. Адже їх запросили організатори, а для майстрів участь безкоштовна.
До речі, інші анонсовані заходи також не пройшли так, як планувалося. Наприклад, на виставці копій етнічних храмів карпатського регіону в Художньому музеї, робіт було не три десятки, як повідомлялося у програмі, а менше.
Попри анонсоване у ЗМІ запрошення до бажаючих відвідати хату-музей бойківської культури, не всі змогли потрапити туди на екскурсію. Так з 10.00 до 20.00 організатори пропонували тернополянам та гостям міста прийти і побачити одяг та предмети побуту за адресою вул.15 Квітня, 37 А. Але до 20.00 музей відчинений не був. Репортер «Погляду» за вказаною адресою «поцілував клямку» ще в 19.45.
Мар’яна Зварич, Юрій Романович, новини Тернополя «Погляд»
Коментарі вимкнені.