Перелік найбільш завантажених вулиць Тернополя: дослідження науковців

Рух автомобілів у Тернополі доволі насичений, особливо в години пік.  В яких місцях міста дуже багато автомобілів, і де водії можуть спокійно проїхати, можна з’ясувати з дослідження, яке впродовж кількох років проводили науковець із Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Іван Рудакевич (Ivan Rudakevych) разом із студентами вишу.

Над дослідженням потоків автомобільного транспорту в місті викладач і студенти 4 курсу працювали впродовж кількох етапів — в 2013, 2015 і 2017 роках. Завдяки цьому була створена серія картосхем, яка характеризує навантаженість міських вулиць автотранспортними потоками.

“На першій картосхемі можна побачити потоки автотранспорту у 2013 р., на другій – 2015 р., третій – 2017 р., — зазначив Іван Рудакевич. — На них помітно, що найбільш навантажені вулиці об’їзної дороги – 15 Квітня і Протасевича, а також головні міські магістралі – проспекти С. Бандери, Злуки, Збаразька, Руська, дамба ставу. Дослідження показало значну завантаженість вулиць Замкової і Крушельницької у 2015 р.” 

Найцікавішою науковець вважає останню картосхему, де зображено реальну інтенсивність руху автомобільного транспорту, порівняно із проектними нормами ДБН. Згідно з ними, центральні вулиці міста у післяобідню пору (якраз тоді виконувалися польові дослідження) перевантажені вище проектних норм (понад 100%), тобто на таких вулицях транспорт більше стоїть, ніж рухається (позначені червоним кольором). Близькі до перевантаження у “пікові години” вулиці і проспекти оранжевого кольору. І лише по кількох магістральних вулицях можна цілком спокійно їздити автомобілям чи іншому транспорту.

За словами Івана Рудакевича, не всі вулиці міста вдалося покрити дослідженнями — часто через брак вмотивованих людей (студентів, яких було найбільше 40 осіб) або інші фактори. 

Повну версію наукової статті з цього дослідження планують викласти у вільний доступ найближчим часом.

Коментарі вимкнені.