“Перемога” у Тернополі – це коворкінг, медіалаб, репбаза та сквот

16 січня відбулася зустріч активної молоді, задля початку створення у Тернополі своєрідного Центру молодіжної культури «#перемога». Обмінювалися думками про те, чого бракує молоді в нашому місті, не боялися фантазувати та намагалися спроектувати свої ідеї на приміщення Народного дому «Перемога». Відштовхувалися від того, що сучасна апаратура та частина необхідного обладнання у активістів уже є, а кошти  на втілення шукатимуть згодом, коли розроблять спільну концепцію Центру культури.  

Були присутні як представники молодіжних організацій, так і учасники громадських рухів та люди, небайдужі до цієї теми.

Модератором зустрічі виступив голова НГО Change Ukraine, співорганізатор спільноти «Триба» Олег Мушій. Він запропонував провести мозковий штурм та відмовитися від звичних у таких випадках наліпок і фліпчарта. Натомість скористалися он-лайн сервісом «mind map».

–          В процесі такого обговорення зазвичай приймаються всі думки, потім вони структуруються за певними напрямками. Але на початку має бути якесь питання, ми маємо зрозуміти, на який виклик даємо відповідь. Порядок і правила дуже прості: думаємо вголос і записуємо. Обходимося без наліпок і фліпчартів, маркерів, наклейок – бережемо природу, – пояснював Олег Мушій.

Основними питаннями зустрічі згодом визначили: «Де мають збиратися громадські організації» та «Що молодь бачить в «Перемозі»?

–          Я бачу потребу в Тернополі для публічного простору. Зараз з’являється багато різних ініціатив, стартапів, ідей, і вони потребують місця і техніки. Чи можна «Перемогу» зробити публічним простором, і як це зробити, якщо це в принципі реально? – розпочав модератор.

Присутні запропонували створення молодіжного центру, який буде об’єднувати і публічний простір, і коворкінг (безкоштовний колективний офіс для громадських організацій і активістів та оплачуваний для усіх інших. Кошти з нього ішли би на потреби усіляких ініціатив), і різні атракції. Туди мав би бути включений і відкритий медіалаб (місце для майстер-класів).

Загалом за дві години активного, проте цікавого та жвавого обговорення, присутні спільно вибудували картину того, що хотіли би бачити у Тернополі в одному місці. Це:

–          кінозал,

–          конференц-зал,

–          офіси для громадських організацій,

–          ігровий простір,

–          виставковий зал,

–          публічне відкрите місце для молоді,

–          медіалаб для проведення майстер-класів,

–          коворкінг, майстерня, місце з обладнанням

–          репетиційна база,

–          сквот, своєрідний хостел.

Для втілення такого масштабного проекту, визнають, потрібні чималі фінансові ресурси. Їх планують шукати, коли пропишуть план реалізації та бізнес-план втілення проекту. Проте, передбачають такі джерела надходження, як: державна підтримка, оренда приміщень, самоокупність проекту за рахунок проведення гуртків та концертів, а також інвестування зацікавлених сторін. Не виключають і можливість пошуку ґрантів.

Зараз є визначена робоча команда із бажаючих втілювати проект молодіжного культурного центру, під кодовою назвою «#перемога». Усього вісім чоловік. Проте до обговорень та планування запрошують абсолютно усіх бажаючих, особливо представників громадських організацій та людей, яким цікава ця ідея.

Наступна зустріч відбудеться 23 січня 2016 року о 13.00 у винарні «Заратустра». Планується розподіл обов’язків команди та створення плану подальшої реалізації “#пермоги”. 

Люба Вовк

Коментарі вимкнені.