У Тернополі можна буде повернутися в минуле

Серію фотознімків яка поєднує старі та сучасні фото Тернополя “Зникаюче місто” створили Олег Мушій та Світлана Фаленда. Мріють тепер про створення великих інсталяцій з цієї серії у п’ятьох місцях. 

Про це розповів «Терену» Олег Мушій – пластун, громадський діяч та просто людина, яка любить і знає історію свого міста.

– Ця серія – спосіб показати через фотографії місто таким, яким воно було раніше. Фотографію, надруковану на прозорій плівці, наклеюють на скло і, обираючи потрібний ракурс, фотографують. «Зникаюче місто» наразі складається з 30 знімків, плюс-мінус декілька, які потрібно буде перезняти. Вже маємо пропозицію від одного з закладів Тернополя, аби ці фотографії були постійною виставкою.

В епоху тотальних «реконструкцій», скляних новобудов та безликих бетонних ящиків важливо пам’ятати про історичне минуле, яке, можливо, й гірке, але красиве. Всі хочуть рівнятися на Європу, але не гребують руйнувати давній Тарнополь, аби збудувати Тернопіль, який вже не матиме тієї атмосфери та привабливості.

Олег Мушій поділився, що уже є ідея створення великих інсталяцій з цієї серії і за таким самим принципом. Вже навіть знайшли спонсора, який оплатить виготовлення.

– Інсталяції плануємо  такого розміру, як сітілайти, щоб, коли ти стоїш і дивишся на універмаг, ти бачив Парафіяльний костел. Ми вибрали п’ять таких локацій, попередньо погодивши це з міськрадою. Такими пунктам подорожей в часі найімовірніше буде вулиця Сагайдачного, вид на універмаг, вид на замок, вид на озеро, а ще один варіант не вибраний остаточно. Такі ідеї додають місту життя.

 

Коментарі вимкнені.