Петро Гадз очолив делегацію Тернопілля на першому Всеукраїнському аграрному Віче (фото)

У Києві відбулося перше Всеукраїнське аграрне Віче. Захід відвідало більше п’яти тисяч представників аграрного сектору, експертів, громадських та політичних діячів з усіх регіонів України. Делегацію Тернопільщини очолив голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України Петро Гадз.

Аграрії з усіх регіонів об’єдналися для створення Аграрної партії України. Поштовхом стало те, що хоч аграрний сектор є пріоритетним для держави, він не має представництва в органах державної влади.

«Ми єдина держава на сьогоднішній день серед країн Європи, в яких доля аграрного бізнесу в структурі економіки держави – 27%. Немає жодної іншої країни, де вплив аграрної галузі на економіку більше 3,5%. В східного сусіда 6,5%. Ми є аграрна держава, 65% працездатного населення нашої держави прямо або опосередковано працює в аграрному виробництві, 70% нашої держави (найбільше за територією в Європі) – аграрне виробництво, 17 мільярдів минулого року аграрне виробництво дало торгівельному балансу нашої держави. Якщо подивитися на всі ці цифри стає зрозуміло, що така потужна економічна і соціальна сила не може бути осторонь законодавчих і виконавчих процесів у своїй власній державі» – зазначив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

По при те, думку аграріїв стосовно розвитку сільського господарства не завжди чують у владних кабінетах. Тому нині сільгоспвиробники в усіх куточках України зустрічаються з аналогічними проблемами.

«Мінеральна добрива в Польщі дешевші, а у нас дорожчі, хоча вони вироблялися в Україні. Є монополія на мінеральні добрива і ми не можемо ціну регулювати. Це не правильно. Бачимо, що на дизпаливо і енергоресурси аграрії не мають абсолютно ніяких пріоритетів. Хоча, в Україні, як в Англії, є два кольори дизпалива: один для бізнесу, а другий – для аграрного виробника. Але  ми на сьогоднішній день розуміємо ситуацію в країні і не плачемо, ми працюємо, оремо, сіємо. І я рахую, що за Україною аграрною – майбутнє» – каже голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз.

До речі, на сьогоднішній день у світі успішно діє більше 50-ти аграрно-селянських партій. Петро Гадз очолив Аграрну партію України в Тернопільській області: «Треба мати представництво в Верховній Раді України і аграрне лобі України. Чому? Тому, що на сьогоднішній день Україна має колосальні можливості і ресурси, в тому числі і людські, щоб бути країною №1 в Європі, а то й у світі серед аграрних економік».

Також, на думку аграріїв, в Україні потрібно провести загальнодержавне обговорення земельної реформи. Обмежити максимальну площу земель, які можуть знаходитися в приватній власності і заборонити продаж землі іноземцям. Без реалізації цих кроків зняття мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення – неможливе.

 

Коментарі вимкнені.