Під сонцем та зливою тернопільські матері дійшли до Зарваниці (фото)

13-15 травня відбулася ІХ-та піша проща християнського руху-спільноти «Матері в молитві» Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та митрополії до Марійського духовного центру «Зарваниця» приурочена року Божого Милосердя.

З благословення Владики Василія (Семенюка), Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського, у п’ятницю, 13 травня, по завершенні Святої Літургії, яку очолив духівник спільноти «Матері в молитві» о. Василь Чамарник у храмі святого Пантелеймона Цілителя, розпочалася піша хода за участю зареєстрованих понад 500 учасників. Серед них: жінки-матері, батьки, діти та сивоголові бабці й дідусі.

На початку паломництва отець-духівник, який очолив пішу прощу, звернувся до прочан зі словом розважання про значення прощі, як дару прощення в контексті Божого Милосердя. Священик зазначив, що «простити – означає бути милосердним» та передав усім прочанам привітання та благословення від Владики Василія.

Дорогою понад 50 км впродовж двох днів матері безперестанно молилися, співали пісні, слухали духовні роздуми і разом з тим зносили усі труднощі та випробування, які стали доповненням та свідченням діл милосердя. «Ані страх перед довгою дорогою, ані незручності та трудності, ані спека, ані проливний дощ не зломив молитовного духа жодного прочанина, – розповідає отець Василій. – Навіть в час дощу колона прочан збільшувалася новими її учасниками».

Отець Василь Чамарник зазначив, що «великою допомогою для нас були діла милосердя гостинних парафіян та місцевих священиків, які відкривали не тільки двері своїх церков, домів, але любляче християнське серце. Саме християнське серце, сповнене любові до Бога та до ближнього, здатне творити діла милосердя: подорожнього в дім прийняти, голодного нагодувати, спраглого напоїти…»

Отець від імені усіх паломників подякував о. Олегу Довбенку та парафіянам с. Яструбово, о. Роману Коцуру та парафіянам с. Купчинці, о. Євгену Зарудному та парафіянам с. Ішків та с. Росоховатець, о. Мирославу Петрущаку та парафіянам с. Золотники.

«Однак найбільше вразила нас, після проливного дощу, несподівана, тепла, окрилена зустріч та благословення для кожного прочанина від нашого духовного батька Митрополита Василія, який влучно звернувся до нас: «Це не дощ, дорогі матері, це сльози тих матерів, які втратили своїх синів на війні», – розповідає о. Василь Чамарник.

Коментарі вимкнені.