Підвал у старому будинку Тернополя перетворили на квартиру

16 червня в стінах тернопільського арт-підземелля «БункерМуз» луною відбивалася ретро-музика з вінілових платівок. На стінах коридору висіли полотна шпалер. А затишку кімнаті з чорними стінами додавали запалені свічки. Посередині накрили стіл, аби присутні пірнули в літо свого дитинства, лижучи цукрові півники на паличці, привезені із самого Косова, та наминаючи солодкі черешні з бубликами.

Усе це з’явилося тут не дарма – таким чином мистецький підвал «БункерМуза» намагалися максимально перетворити у затишну квартиру. Адже 16 червня тут відкрилася виставка, котра так і називалася «Квартира 46», молодої художниці родом з Тернополя Асі Саламон.

Ася розповіла, що уже третій рік навчається в Львівськй академії мистецтв Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтв. Але ще не до кінця для себе обрала стиль живопису, в якому буде розвиватися далі. Тому й представила у Тернополі чотири абсолютно різні сюжети картин.

Кілька полотен об’єднані в групу «Етнобаби». Тут зображені колоритні дівчата та жінки, переважають болотяно-охристі кольори з вкрапленнями червоного для контрасту. Так, герої цих картин – переважно у червоних чоботях та з червоними коралями.

«Пленер на Черкащині» відображає «маслянисті» пейзажі. Природа зображена густими та щедрими мазками олійних фарбів, має приємну кольорову гаму, але не характеризує окремий регіон України. Якби не вітряний млин на одній із картин цього сектору, то можна було б вважати, що зображені краєвиди якогось села на Тернопільщині.

«Роботи на шпалерах» дійсно були розміщені на імітованих полосатих шпалерах, які гармонійно поєдналися із цегляним інтер’єром галереї. А «Творчі композиції для думок» дійсно додавали мозку роботи. Щоправда, не всі відвідувачі позитивно сприйняли саме ці філософські полотна. Кажуть, замаленька ще двадцятирічна Ася для того, щоб творити такі складні образи.

Подивитися фактурний олійний живопис талановитої тернополянки можна буде в «БункерМузі» до 30 червня.

Фоторепортаж з відкриття виставки ТУТ

Люба Вовк, «Погляд» – новини Тернополя

Коментарі вимкнені.