Податкова «витягне» з тернопільських ринків півмільйона гривень

Аби виконати план надходжень до місцевого бюджету, податкова інспекція Тернополя застосує важку артилерію. Резерви інспекція шукатиме навіть там, де нога податківця не ступала багато років. Перш за все мова йде про перевірку тернопільських ринків, а також викриття тіньових схем, залучення коштів від оренди та плати за землю. Податкова планує взятись і за підприємства-боржники, які податки на землю не сплачують за інерцією.

 

З кожного по ниточці – бідному сорочка

Тернопільська об’єднана податкова інспекція спрямувала усі потужності на 100% виконання прогнозованих показників надходжень до міського бюджету на 2012 рік. Відтак підприємцям «халява» більше не пройде. В першу чергу податківці візьмуться за фізичних осіб, які приховують свої реальні доходи. На цьому сегменті підприємців інспекція має намір збагатити казну на додаткових півмільйона гривень.

– На сьогодні податок з доходів фізичних осіб не прорахований у розмірі 1,4 млн. грн., що становить 23% виконання. Це пов’язано з тим, що на сьогоднішній день не використано резервів по залученню додаткових джерел до сплати зазначеного податку. Проаналізувавши сплату податку з доходів фізичних осіб на загальній системі оподаткування в місті Тернополі, встановлено, що фактично середньомісячний задекларованих дохід підприємця становить 2200 грн. Зрозуміло, що реальна сума доходу значно вища, думаю, вона коливається у межах 5 тис. грн. Виходить, приватні підприємці приховують свій чистий дохід, тому у налагодженні роботи у цьому сегменті податкова інспекція бачить додаткове джерело для збільшення показника сплати податку з доходів фізичних осіб. У 2011 році сума сплати податку з доходів фізичних осіб становила  3,5 млн. грн. Протягом 2012 року ця цифра повинна становити не менше 4 млн. грн. Зрозуміло, що ми не зможемо забезпечити надходження цих коштів у квітні чи травні, але однозначно будемо над цим працювати, – зазначає керівник Тернопільської

об ‘єднаної податкової інспекції Петро Якимчук.

Також податкова робить ставку на проведення декларативної кампанії. Мова йде про укладення договірних відносин між орендарем та орендодавцем, які стануть підставою для стягнення податкових платежів.

– В обласному центрі в оренду здається багато квартир. На жаль, зараз рівень залучення цих коштів до бюджету недостатній. Велика кількість жителів міста, які здають квартири в оренду, отримують від цього додатковий дохід, однак не декларують його, – каже головний податківець Тернополя.

Чимало питань виникає до підприємств, які зареєстровані в інших обласних центрах, але здійснюють свої діяльність на території Тернопільської області. На території міста знаходиться багато юридичних осіб, материнські органи яких зафіксовані в інших областях. У сплаті податку від доходів цих підприємств податкова інспекція бачить додатковий резерв. Наразі податківці провели роботу з потужною структурою  ТОВ «Мегаполіс Україна». У результаті діалогу місто отримало певні надходження. Значна робота проведена з підрозділами, які знаходяться в районах області. Також податківці не оминули увагою підприємство «Арс-Кераміка», яке має свої структурні підрозділи у місті Тернополі та районних центрах.

Інший напрямок роботи податкової – боротьба з зарплатою в конвертах.

– На жаль, сьогодні рівень заробітної плати у місті низький. Ми провели бесіду з керівниками великих підприємств. Є деякі проблеми з їхнього боку, але є й певні домовленості. Найнижчий рівень заробітної плати декларують підприємці, які мають справу з готівковим обігом. Тут приховати зарплату у конвертах найпростіше. Невирішеним залишається питання декларації доходів осіб, які працюють за кордоном. Щоправда, фронт роботи досі не окреслений, однак зараз спеціалісти розробляють план заходів щодо декларації цих доходів, – каже Петро Якимчук.

Номер один

Коментарі вимкнені.