Поки в Україні Майдан, у Тернополі суд хабарників відбілює. Оновлено
Поки активістів Євромайдану за ґрати кидають пачками, злодіїв і хабарників Феміда виправдовує. Про хабарництво у навчальних закладах можна дисертації писати. Університети, академії сьогодні розсадники хабарництва. Найпарадоксальніше – викладачі-хабарники просто відкуповуються і працюють біля «кормушки» далі. Та що дивуватися вишам, коли навіть в училищах вчителі безкарно деруть зі студентів гроші. Серед ПТУ чи не найскандальніша за останні роки четверта «бурса».
На початку 2012 року затримали директора училища Романа Півторака за звинуваченнями в зловживанні службовим станом. За 15 років управління учбовим закладом чоловік створив справжню імперію диктатури, вважають в прокуратурі.Частину гуртожитку директор віддав внайми, і сам влаштував собі там житло з 5 кімнат. Про директорські звершення в прокуратурі дізналися від учнів.
– Обмежене фінансування училища державою примушує нас звертатися до батьків з проханням – благодійні внески на рахунок училища. Система благодійних внесків існує по усій Україні, це нічого нового ми не придумали, – запевняв тоді в.о. директора Тернопільського ВПУ № 4 Іван Г..
Проте в прокуратурі так не вважали. Там підрахували, що незаконно отримали від дітей близько 700 тисяч гривен.До того ж, з’ясували в прокуратурі, вихованці самі прибирають коридори училища і гуртожитку, хоча тут є шість прибиральниць. Роблять ремонти в кабінетах і виготовляють меблі.
– Нами були встановлені факти залучення дітей до виробництв, більше того для виробництв за учбовим планом, на різних об’єктах в Тернополі і за його межами. При цьому ці роботи діти виконували безкоштовно, – розповів у 2012 році прокурор Тернополя Сергій Банах.
Через півроку після цього впіймали за руку наступника – Г. Івана. Той виконував обов‘язки директора, а паралельно і приймальну комісію очолював.
Тоді Тернопільським міськрайонним судом Г. Івану присудили серйозне покарання. Стаття 368 Кримінального кодексу, за якою Г. визнали винним, забороняє обіймати посаду і «доїти» дітей. Після апеляції Феміда вирок пом’якшила. Майже два роки Г. бореться за ситне місце викладача.
У випадку із Г. ситуація не до кінця зрозуміла: прокуратура подала касаційну скаргу. У Києві подивувалися Тернопільському правосуддю і повернули справу на повторний розгляд. Тепер апеляційний суд змінив свій же вирок. Поки вся держава пильнувала події на майдані хабарника «покарали» передноворічним дарунком. Тепер громадянин Г. заплатить лише штраф. І буде пан Іван далі «посівати» знання – тобто викладати. Цікаво, що залишився хабарник на посаді завдяки клопотанню трудового колективу.
«Колективу, який навіть не чув про те, що бере на поруки пана Г. Поступили просто і нахабно – зборів колективу не було, підписи ніхто не збирав. Голова профкому гепнув печатку за всіх. Щоправда ніяким штрафами не налякаєш хабарника, який залишається на своєму робочому місці», – розповідає «Погляду» пан Василь.
А справа Романа Півторака досі розглядається…
Нагадаємо, у всіх своїх негараздах Роман Півторак звинувачує голову Тернопільської ОДА Валентина Хоптяна та прокуратуру. Слідство по даній справі триває досі, оскільки є майже тисяча потерпіли, – повідомила «Погляду» прес-служба міської прокуратури.
Як відомо покровителем Романа Півторака є екс-міністр Станіслав Ніколаєнко. Ймовірно, тому чоловік так спокійно говорить про замовну справу. А те що розгляд справи йде повільно, тільки на руку пану Роману. Так він зможе дочекатись до чергової амністії підписаної Президентом. Нагадаємо, остання амністія відбулась у 2011 році, попередня у 2008.
Коментар прокуратари щодо данної ситуації.
Повідомляємо, що вироком Тернопільського міськрайонного суду від 27 грудня 2012 року керівника професійного училища засуджено за ч.2 ст.368 КК України.
Апеляційний суд при повторному перегляді вироку суду першої інстанції змінив та пом‘якшив призначене судом покарання.
Прокуратурою області внесено касаційну скаргу про скасування ухвали апеляційного суду через невідповідність призначеного покарання особі засудженого та тяжкості скоєного ним злочину.
Кримінальна справа про обвинувачення трьох членів організованої злочинної групи за ч.3 ст. 28, ч.3 ст. 365, ч.3 ст. 209 КК України перебуває тривалий час на стадії судового розгляду через зміну головуючого судді у справі та необхідності допиту понад 1300 потерпілих.
А Федик,здирає в три рази більше, а прокуратура мовчить.Чому?Тому що регіонал?