Правоохоронці розповіли, як і де “розводять” тернополян

Від початку цього року правоохоронці Тернопільщини зареєстрували 234 звернення користувачів ПриватБанку, яких ошукали на 1 мільйон 822 тисячі. По сто сімдесят трьом фактам, пов’язаних із шахрайством з електронними грошима, відкрито кримінальні провадження. Службі безпеки банку вдалося повернути потерпілим лише шосту частину – це близько трьохсот тисяч гривень. Про це йшлося на брифінгу в Головному управлінні Національної поліції в Тернопільській області. Причина зустрічі – збільшення випадків шахрайств на теренах краю.

За словами заступника керівника департаменту безпеки Прикарпатського регіонального управління “ПриватБанку” Анатолія Сівчука, розповсюджені три види шахрайств – це скімінг – при якому використовується скімер — інструмент зловмисника для зчитування магнітної доріжки платіжної карти, кеш-трепінг – зловмисники встановлюють на купюрoобмінник бaнкомату спеціальну накладку, яка перешкоджає видачі готівки клієнту та кардінг.
Останній вид шахрайства найбільш розповсюджений. Люди самостійно передають шахраям особисті дані – пін-коди, CVV – коди та інші реквізити.

Працівники банку застерігають у жодному разі не писати пін-код на картці, не повідомляти невідомим жодних цифр, які надійшли смс-повідомленням, а при купівлі-продажу товарів через інтернет, завести нову картку і не вказувати мобільний телефон, прив’язаний до основного рахунку.

Коментарі вимкнені.