Про що говорить тернопільська санстанція?
Минулого тижня в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді.
Під час заходу йшлося про стан води в Тернопільському ставі. Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови з питань інфраструктури Владислава Стемковського за участі членів комісії та завідувача Тернопільського міського відділу ДУ „Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Анатолія Поліщука, який повідомив, що за результатами моніторингових досліджень взірців води, відібраних ТМВ ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з вiдкритих водойм м. Тернополя, встановлено певну невідповіднicть нормативним вимогам за мікробіологічними показниками.
Як зазначив Анатолій Поліщук, фахівцями лабораторного центру регулярно проводиться моніторинг якості води за допомогою аналізів проби води у точках, визначених комісією з надзвичайного стану. Зокрема, впродовж травня-червня було здійснено низку досліджень води, результати яких підтвердили позитивну динаміку санітарно-гігієнічних показників зразків води у Тернопільському ставі.
Щодо забруднення води акваторію Тернопільського ставу речовинами органічого походження можна зазначити, що показники забруднення є помірними. Вдвічі перевищені показники індексу лактозо-позитивної палички, наявна кишкова паличка, втім, її показник невисокий. Санітарно-гігієнічні показники води у Тернопільському ставі задовільні, патогенної флори не виявлено, – каже Анатолій Поліщук. – Впродовж останніх тижнів стан води у ставі значно покращився.
Хочу зауважити, що це частково зумовлено процесом природнього очищення водойми, однак позитивні зрушення можна пов’язати також із діяльністю комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді, результатом засідань якої є зменшення показників органічного забруднення. У рамках засідань комісії, де розглядалися питання стану Тернопільського ставу, було прийнято низку рішень про впровадження ряду заходів, необхідних для зниження потрапляння органічних речовин в акваторій Тернопільського ставу і завдяки їхньому втіленню впродовж останніх тижнів показники суттєво покращилися. Зокрема, попри те, що вже середина липня, ми не спостерігаємо стану цвітіння озера, що свідчить, що впровадження заходів, передбачених комісією, є ефективним. Якщо пригадати, приміром, 2014 рік, то в середині липня спостерігалося значне цвітіння плеса, у 2015 році ситуація дещо покращилася. У 2016 році закінчується перша декада липня, але цвітіння немає.
Як наголосив фахівець, при помірних показниках забруднення купатися у ставі не рекомендовано або ж варто здійснювати купання, строго дотримуючись санітарних вимог, зокрема, після відвідин пляжу обов’язково приймати душ. Фахівець не рекомендує купатися малим дітям, які мають звичку ковтати воду, а батькам, які дозволяють дітям «водні процедури» у відкритій водоймі, радить ретельно слідкувати за малюками.
Фахівці управління надзвичайних ситуацій та управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради проводять систематичний огляд прибережної території Тернопільського ставу на предмет виявлення забруднення вод, постійно проводяться дослідження води ТМВ ДУ «Тернопільським обласним лабораторним центром Держсанепідслужби України».
Для забезпечення відповідності нормативним значенням санітарно-гігієнічних і мікробіологічних показників рекомендуємо тернополянам дотримуватися правил етичної поведінки у воді та біля водойми. У разі виявлення порушників, які здійснюють злив відходів у акваторії Тернопільського ставу пропонуємо повідомляти в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології та на гарячу лінію міської ради за номером телефону 15-80.
Коментарі вимкнені.