Прокуратура знову “насолила” 13 працівникам міліції

Органи прокуратури області перевірили стан додержання законодавства при обранні запобіжного заходу у виді домашнього арешту, його продовженні, зміні та припиненні, здійсненні працівниками органів внутрішніх справ контролю за поставленими на облік осіб, яким обрано такий запобіжний захід, та розшуку осіб у зв’язку з ухиленням їх від органів досудового розслідування, – повідомляє старший прокурор прокуратури областім Руслан Райчиба.

У ході перевірок виявлено ряд порушень, які допускаються органами внутрішніх справ при здійсненні контролю за поставленими на облік особами, яким обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту.

Зокрема, органами внутрішніх справ не завжди дотримуються вимоги законодавства щодо негайного виконання ухвал слідчого судді чи суду про обрання особам вказаного запобіжного заходу. Не ведеться належний облік і контроль за даною категорією осіб. У багатьох міськрайвідділах міліції відсутні відповідні журнали обліку. Порушуються вимоги щодо порядку припинення контролю за поведінкою підозрюваного чи обвинуваченого. Працівниками ОВС формально ведуться контрольно-наглядові справи на осіб, не долучаються до них усі передбачені документи і не проводяться усі визначені законодавством заходи тощо. Недостатньою також є кількість електронних засобів контролю (браслетів) в області.

За наслідками перевірок, з метою усунення виявлених порушень, органи прокуратури області внесли керівникам органів внутрішніх справ 18 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду окремих з них до відповідальності уже притягнуто 13 працівників міліції.

Коментарі вимкнені.