Писанки на фоні Тернополя побачили українці всього світу
Дряпанка з яйця страуса, писанка під Криницею та триметрова пластикова крашанка на театральному майдані Тернополя, потрапили у відео, яке було створене в рамках марафону «Український Великдень в усьому світі».
Ідея полягала в тому, щоб усі українці, незалежно від місця теперішнього проживання, фотографували пасхальні яйця на фоні тієї місцевості, де вони зараз знаходяться. Потім фотографії потрібно було завантажити на офіційні сторінки марафону в соціальних мережах.
Надзвичайно велика кількість писанок була зроблена, зокрема, українцями з діаспори. Загалом до відео-звіту ввійшли роботи 57 авторів. Чикаго, Таллін, Кишинів, Вашингтон, Мюнхен, Лондон, Харків, Київ, Львів, Івано-Франківськ, Черкаси, Швейцарія, Канада, Молдова, Венеція, Росія, Естонія, Португалія… Це ще далеко не всі точки світу, в яких були зроблені знимки з яєчками.
Серед усіх авторів фотографій, котрі увійшли до відео, є відомий тернопільський майстер Ростислав Крамар. Він усе дозвілля присвячує виготовленню дряпанок. Ростислав Крамар виклав у Фейсбук фото своєї величезної дряпанки зі страусиного яйця, на фоні Архикатедрального собору.
Також долучився і Андрій Назаренко з благодійного фонду «Майбутнє сиріт». Він сфотографував свої дерев’яні писанки з балкону на масиві Дружба. Відповідно фоном слугувала панорама Тернопільського замку, Архикатедри, Надставної церкви та озера. Дуже сподобалася учасникам групи фотографія різнокольорових та контрастних писанок у виконанні Ганни Осадко, художника-ілюстратора у видавництві “Навчальна книга-Богдан”. А дехто навіть викладав фото яєць, розфарбованих дружиною. Як от Зеновій Пеньонжик, що має найбільше світлин із села Киданів Тернопільської області.
Цей же чоловік показав світу писанку, яку колись дарували хлопцеві, на одруження. Сфотографував Зеновій це яйце на фоні бучацького районного краєзнавчого музею.
По-особливому атмосферними вийшли фотографії, де писанки – на фоні безкрайніх полів Монастириського району, села Криниця. Їх розмістила пані Галина, яка працює в благодійному фонді «Карітас Київ».
– Зраз я живу у Києві, – розповіла «Погляду» жінка, – а народилася в маленькому селі Криниця. Там же, під наставництвом батька і вчилася писати писанки. А він у свою чергу перейняв це вміння у свого батька.
Пані Галина уточнила, що вдома у них малювали виключно лемківські писанки. А з писачком вона познайомилася і подружилася уже в Києві.
– У марафоні я ще представила писанки з БФ “Карітас Київ», – продовжує пані Галина. – Дітям дуже сподобались такі заняття, тому нам довелося їх продовжувати і після Великодня.
Юрій Романович, “Погляд”
Коментарі вимкнені.