Писанки з Тернопільщини через Канаду потрапили в Черкаси

Зразки писанок з Тернопілля подарував Черкаському обласному музею відомий канадський колекціонер та художник українського походження Мирослав (Честер) Куць.

Привезена перед Великоднем частина колекції репрезентує різні регіони України і налічує близько 3 тисяч зразків, серед яких, звичайно, є і тернопільські. З усіх відтворених писанок – 2 тисячі виконані за зразками, що зберігаються у Львівському музеї народного мистецтва. Інші – за мистецькими виданнями чи альбомами, пишуть “Рукотвори”.

Збірка творів народного мистецтва, що належить родині Мирослава та Люби Куць з Едмонтона, є однією з найбільших приватних мистецьких колекцій у Канаді. У ній поряд із безцінними автентичними зразками українського народного одягу та прикрас, рушників і килимів, різьблення та кераміки, чільне місце займає колекція писанок, виготовлених самим паном Мирославом. Він їх відтворив більше 3 тисяч із різних регіонів України.

Довідка

Мирослав Куць народився 15 квітня 1931 року в сім’ї імігрантів, вихідців з Галичини. Любов до українського мистецтва йому прищепили батьки. Вони ж дали змогу синові вивчитися на Вищих освітніх курсах у Вінніпезі в Олександра Кошиця, а також у школі хореографа Василя Авраменка, якого пан Мирослав вважає своїм вчителем і наставником. Мирослав Куць став скрипалем і піаністом, хореографом і організатором танцювальних колективів, а також художником і колекціонером.

Юрій Романович, «Погляд»

Коментарі вимкнені.