Розвиток економіки та підвищення військової спроможності: Сергій Токарєв про значення AI-технологій для України
Україна може стати світовою платформою для тестування AI-технологій, розроблених великими міжнародними компаніями. У цьому переконаний Сергій Токарєв — IT-підприємець та інвестор, співзасновник технологічної компанії Roosh. На його думку, надавши майданчик для ШІ-розробок, Україна може отримати інвестиції та технології, необхідні для перемоги у війні.
Бізнесмен зазначає: протягом останнього року, разом зі стрімким розвитком штучного інтелекту, обговорюють і загрози, що несуть технології. Політики та експерти у tech-індустрії озвучують побоювання, пов’язані з неетичністю AI-рішень та юридичною відповідальністю за них, правом власності, створенням фейків тощо.
Як наслідок — з’являються спроби контролювати галузь. Наприклад, у листопаді 2023 року в Лондоні провели найбільшу конференцію, присвячену регулюванню штучного інтелекту — AI Safety Summit. На ній представники провідних AI-компаній та 28 країн світу домовились тестувати AI-моделі на безпеку. У той же час президент США Джо Байден видав наказ, згідно з яким компанії, які займаються розробкою штучного інтелекту, зобов’язані інформувати федеральний уряд про тренування ШІ-моделей. Однак, на думку Сергія Токарєва, такі дії швидше гальмуватимуть розвиток AI-галузі, а не забезпечуватимуть безпечність розробок.
“Всі обговорення щодо сфери штучного інтелекту відбуваються між представниками влади та AI-гігантами. Це означає, що великі компанії, на кшталт Meta чи OpenAI, можуть диктувати власні умови і, як результат, укріплювати свої позиції на ринку. Це ускладнює середовище для невеликих стартапів і сповільнює розвиток технологій загалом. Це не регулювання — це гальмування”, — підкреслює підприємець у своїй колонці для dev.ua.
Токарєв зазначає: дозволивши тестувати AI-технології на своїй території, Україна покаже, яким вражаючим може бути розвиток галузі штучного інтелекту, коли вона не обтяжена заборонами. На думку інвестора, для врегулювання індустрії найкраще використовувати прецедентне право — поступово вирішувати проблеми, що з’являються.
Разом з цим, великі компанії, що будуть розробляти Artificial Intelligence в Україні, принесуть країні інвестиції та нові технології. Це, в свою чергу, допоможе економічному розвитку — та підвищить військову спроможність держави. Адже російсько-українська війна — це технологічна війна. Аби здобути у ній перемогу, важливо співпрацювати з великими tech-компаніями та розвивати український miltech. Залучення міжнародних інвестицій зможе також пришвидшити темпи повоєнної відбудови і модернізації країни.
Раніше, в інтерв’ю для РБК, Сергій Токарєв підкреслив, що Artificial Intelligence є скоріше доповненням людського інтелекту, а не його заміною. ШІ-технології покликані спростити людську роботу, перейняти на себе рутинні задачі.
Наприклад, штучний інтелект можна використовувати в якості персонального асистента. З кожним днем обсяги інформації, яку потрібно обробити, зростають — а людина, витрачаючи на це час, стає менш продуктивною. В свою чергу ШІ здатен систематизовувати велику кількість даних. Тож AI-технології можна навчити аналізувати електронну пошту, Google-календар та to-do списки — і все це без передачі особистих даних назовні.
ШІ також є серйозним конкурентом для пошукових сервісів, адже його відповіді не продиктовані рекламою, як, наприклад, у Google. Таким чином користувач може отримати якісне і точне вирішення конкретної проблеми.
Сергій Токарєв переконаний: у вигляді штучного інтелекту справжні фахівці отримають не конкурента, а потужний інструмент, який дозволить зосередитись на більш креативних задачах.
“Наприклад, в Reface 80% коду пишуть за допомогою різноманітних AI-інструментів. І я знаю, що так відбувається в багатьох tech-компаніях. Чи стало в нас від цього менше програмістів? Ні. Чи стало в них менше роботи? Теж ні. Просто тепер фахівці встигають зробити за той самий час вдвічі більше роботи”, — ділиться бізнесмен.
Він зазначає: важливо вже сьогодні почати розбиратися, як працює ШІ та як його можна використовувати в своїй роботі. Адже зараз людство заходить в абсолютно новий цикл розвитку технологій і у виграші буде той, хто найшвидше адаптується до змін.
Коментарі вимкнені.