Що роблять 2,5 тисячі переселенців на Тернопільщині

У Тернопільській області готові прийняти ще 226 переселених громадян, загалом в державі резерв для переселених становить 14200 місць. Про те, як забезпечують першочергові потреби переміщених осіб, проінформували на засіданні Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Його провели в режимі відео-конференції з регіональними штабами 25 грудня.

За дорученням виконувача обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака попередньо відбулось засідання Міжвідомчого обласного координаційного штабу. Відтак, начальник управління ДСНС в Тернопільській області Віктор Маслей проінформував про соціальне забезпечення переселених громадян, які проживають на Тернопільщині.

«Станом на 25 грудня в область переселилось 2436 громадян. Усі вони забезпечені житлом, придатним для проживання в зимових умовах, – зазначив Віктор Маслей. – До управлінь Пенсійного фонду звернулось 806 осіб, із них 602 особи отримують пенсійні виплати. У вищі навчальні заклади влаштували 52 особи, у загальноосвітні школи – 289 дітей, у дошкільні навчальні заклади – 88 дітей. До центрів зайнятості звернулось 252 особи, працевлаштувати вдалось 74

За словами начальника управління ДСНС, благодійну допомогу переселеним активно надає волонтерська організація Товариства Червоного Хреста. Зокрема, надійшло 800 тис гривень, цю суму роз приділили між 972 переселеними громадянами.

Загалом, в Україні налічується 610 413 переселених осіб. На даний момент тривають роботи із розгортання 7 транзитних містечок для тимчасового проживання осіб цієї категорії, повідомив заступник Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Василь Стоєцький.

Коментарі вимкнені.