Що тернопільські депутати хочуть від Володимира Гройсмана

Сьогодні на сесії міської ради депутати прийняли звернення до Верховної Ради України щодо дотримання державної мовної політики при оформленні вивісок.

 

Голові Верховної Ради України

Гройсману В.Б.

ЗВЕРНЕННЯ

Згідно з частиною першою статті 10 Конституції України українська мова є державною мовою в Україні.

Незважаючи на задекларованість державного статусу української мови, аналіз мовної  ситуації в державі свідчить про наявність політичних  спекуляцій щодо її  використання, що суперечить інтересам національної безпеки України, ставить під загрозу її суверенітет.

Держава повинна забезпечити безумовне виконання конституційної норми про всебічний розвиток і функціонування української  мови  в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Відповідно до Конституції України в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Водночас забезпечення розвитку мов національних меншин не повинно перешкоджати розвитку державної мови, її  функціонуванню в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Принципове значення для майбутнього української мови має національна мовна свідомість  і національна гідність. У цьому чільна роль належить, насамперед, вищому керівництву держави, яке своїм особистим прикладом і зусиллями має утверджувати престиж української мови.

Державна мовна політика має бути спрямована на утвердження поваги до української мови, будь-які прояви зневаги є неприпустимими. Публічне приниження чи зневажання, навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах, створення перешкод і обмежень у користуванні ними, проповідь ворожнечі на повному ґрунті тягнуть за собою відповідальність, установлену законом.

Протягом 2012-2013р.р. загострилась ситуація на Західній Україні з приводу  виготовлення суб’єктами підприємницької діяльності, підприємствами, установами, організаціями вивісок, різних за формою, виглядом і мовним навантаженням. З метою приведення даної сфери діяльності в єдине русло, рішенням Тернопільської міської ради від 21.09.2013р. №6/37/56 «Про внесення доповнень до Правил благоустрою міста Тернополя, затверджених рішенням міської ради від 19.05.2013р. №6/8/20», вирішено інформацію на вивісках зазначати виключно державною мовою.

Враховуючи наведене вище, просимо підготувати та невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до Закону України «Про рекламу», в якому чітко визначити вимоги щодо застосування виключно державної мови при оформленні вивісок.

 

Коментарі вимкнені.