Що цікавило у Тернополі представників місії ОБСЄ
У рамках робочої поїздки на Тернопільщину 28 жовтня представники Івано-Франківського відділення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зустрілися із заступником голови державної адміністрації Віктором Овчаруком.
Під час зустрічі йшлося про безпеку в регіоні, демобілізацію учасників АТО, їх соціальний захист тощо. Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зауважили, що їх цікавить вплив конфлікту на сході країни на всі сфери суспільного життя.
Віктор Овчарук поінформував про діяльність Ради учасників АТО, яка діє при обласній державній адміністрації, Центру допомоги учасникам АТО.
«Для наших бійців дуже потрібна психологічна реабілітація, – наголосив Віктор Овчарук. – В області створено центри по наданню кваліфікованої медико-психологічної допомоги із широким комплексом реабілітаційних заходів на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні (денний стаціонар психіатричного профілю) і Тернопільського обласного наркологічного диспансеру. Загалом, з початку проведення антитерористичної операції, станом на 20 жовтня цього року, за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулось: 712 учасники АТО».
Довідково: 21 березня 2014 року ОБСЄ вирішила направити спеціальну монірингову Місію цивільних спостерігачів в Україну. Оскільки мир і стабільність в Україні опинилися під загрозою, ОБСЄ як найбільша регіональна організація в світі, що займається питаннями безпеки, вирішила надати підтримку країні. Місія спрямована на прохання українського уряду і за рішенням всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.
Метою місії є збір інформації та звіт про ситуацію в галузі безпеки, а також встановлювати і повідомляти факти, зокрема про конкретні випадки.
Представники Івано-Франківського відділення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні відстежують ситуацію у Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.
Коментарі вимкнені.