Що утнула екстравагантна тернопільська дитяча поетеса на зустрічі з журналістами (фото, відео)

Марта Чопик – інтелігентна пані, в екстравагантному капелюшку. Вгадати її вік – просто неможливо, а почуття гумору у неї – на стільки витончене, як і її манери. Вона, як справжня жінка, малює губи без дзеркала, до туалету проситься, питаючи, де можна «вилити воду». В’язану гачком стильну чорну хустку, в якій прийшла на зустріч із журналістами в Тернопільський центр комунікацій,  поетеса сплела собі сама, а незвичайні квіткові візерунки на рукавах пальто – гаптувала їй старша донька.

Капелюшок, в якому красувалася пані Марта, має вік понад 70 років. Розповіла жінка також і про “одноліток” свого стильного головного убору – червоні коралі. Їй вони перейшли у спадок від тітки. Виявляється, у Марти Чопик була така тітонька-модниця, котра чималі гроші з продажу корови потратила на справжні червоні коралі.

А ще, в родині Марти Чопик – усі дуже творчі. Батько був ковалем, котрого у селі знали, як людину із золотими руками. Обидві доньки Марти Чопик – закінчили музичну школу. А внуки – гарно малюють, фотографують. Пані Марта з особливим трепетом розповідає про своїх внуків – п’ятьох хлопців. Також – про свої зустрічі з учнями тернопільських шкіл.

–         Я відвідала 31 зустріч в школах міста за цей рік, – ділиться Марта Чопик. – Одного разу мене запросили на майстер-клас по витинанці до учнів-п’ятикласників. Я їм вирізала гілку, навчила витинати сніжинки, вони усі поприходили з ножичками. Яка ж то була краса, – пригадує поетеса.

Пані Марта переконана, що красу навколо себе треба створювати самому. Це вона зрозуміла ще в чотири рочки, коли мама дала їй папір, ножиці, яєчні шкаралупки і попросила зробити прикраси для новорічної ялинки. Пані Марта і в Тернопільському центрі комунікацій створила новорічний настрій. Спочатку вона спілкувалася, вирізаючи з білого паперу, по колу, тонкі смужки. Потім попросила усіх відвернутися і не підглядати, поки вона щось «хімічила» в куточку. Коли ж дозволила обернутися, то перед присутніми постала красива імпровізована ялинка – в офісі стояв вазон, що дуже схожий на маленьку худеньку ялиночку, а пані Марта накидала на нього білі сніжинки, котрі завбачливо принесла з дому, і «притрусила» серпантином, котрий, власне, ото і вирізала прямісінько під час зустрічі. Настрій одразу ж набрав форм передноворічного дива. Це був не останній сюрприз яким «почастувала» пані Марта присутніх. Вона ще й відкриточки з наклеєними сніжинками дарувала. Надзвичайна жінка, котра творить свято.


Фото, текст, відео Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.