Яких паразитів виявили в аналізі піску на дитячих майданчиках у парках “Топільче” та ім. Т. Шевченка?
Згідно з дослідженнями тернопільських фахівців, у Тернопільській області масово зустрічаються паразитарні хвороби. Щорічно реєструється 5-6 тис. випадків серед населення. Найбільш поширеними є ентеробіоз, аскаридоз, трихуроз.
Часто серед забрудників довкілля зустрічаються яйця аскарид, волосоголовця, опісторхіса. А це — ризик для дюдини підхопити «непроханих гостей».
Розповсюджуються паразити від хворих людей, домашніх і диких тварин.
Самка аскариди щодня виділяє близько 240 тис. яєць, волосоголовця — 6 тис. яєць, гострика – 5-17 тис.
Забрудненість довкілля яйцями кишкових паразитів показали і моніторингові лабораторні обстеження парку «Топільче» та парку ім. Т. Шевченка, проведені 14 – 22 червня ц.р. спеціалістами паразитологічної лабораторії «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Під час дослідження проб грунту, піску дитячих майданчиків, зон відпочинку виявлено яйця аскарид, токсокар, собачого трихурозу.
Дослідження змивів з дверей біотуалетів, розташованих у парку Т. Г. Шевченка, виявлено яйця гостриків.
Дослідження проб води з «моржатнику» цього разу не виявило збудників паразитозів. Проте у попередні роки зустрічалися яйця гостриків, аскарид.
Чим небезпечно попадання яєць цих паразитів до організму людини?
Всі паразити виділяють продукти свого обміну, які є сильними алергенами та токсично впливають на організм людини.
При аскаридозі в період міграції личинок хвороба схожа на пневмонію, бронхіальну астму, шкірні прояви алергії. Далі ознаки розвитку аскарид проявляються у вигляді порушень у роботі шлунково-кишкового тракту. Тяжкими наслідками аскаридозу є непрохідність кишечника, що розвивається при його закупорці глистами, апендицит, ураження печінки, підшлункової залози. У рідких випадках аскариди переміщаються у шлунок, верхні дихальні шляхи, що призводить до задухи. Якщо гельмінти «оберуть» легені, то можна хворіти на гострі респіраторні захворювання та пневмонію, які фактично не піддаються лікуванню антибіотиками.
Коментарі вимкнені.