Сімейний лікар: що треба знати тернополянам про нового члена сім’ї

Найближчим часом в Україні може з’явитися нова благородна професія – сімейний лікар. Схвалити законопроекти, які дадуть старт реформі медицини, народні депутати повинні на цьому тижні

У разі вдалого проведення медичної реформи сімейний лікар буде отримувати зарплату в розмірі від 15 до 25 тисяч гривень, заявила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У лікаря буде максимум дві тисячі пацієнтів, що дозволить ефективніше займатися не тільки лікуванням, а й профілактикою захворювань.

При виборі сімейного лікаря майбутні пацієнти будуть враховувати його компетенцію, досвід, а також доступність до медзакладу. Уже зараз в тестовому варіанті запущена електронна система E-Health, в чию базу внесено дані лікарів і лікарень. Пізніше там з’явиться рейтинги лікарів і медичних практик.

Зараз же радять почати пошук лікаря з найближчої поліклініки або амбулаторії. Варто звернутися в найближчу медустанову і дізнатися, хто веде прийом. При виборі лікаря варто враховувати його кваліфікацію, досвід, проходив він додаткові курси або тренінги.

Також варто звернути увагу на вік лікаря. Нехай літній медик і має більший досвід, але в будь-який час може піти на пенсію і пацієнту доведеться знову шукати сімейного лікаря.

При укладанні договору з сімейним лікарем будуть вказуватися дані майбутнього пацієнта і лікаря. Також вноситься інформація про медустанову – код і ліцензія.

У договорі буде чітко вказано перелік послуг, який надаватиме сімейний лікар. Перелік показань, коли лікар зобов’язаний надати допомогу на дому, визначать в протоколах і пропишуть в договорі. Якщо виїзд лікаря буде не обов’язковий, то замість нього зможе приїхати медсестра.

Відзначимо, що у кожного члена сім’ї може бути свій лікуючий лікар, зокрема і у дитини.

У МОЗ радять укласти договір з лікарем заздалегідь, щоб потім не пройшлося самому платити за послуги терапевта чи педіатра.

Нова медреформа передбачає появу сімейних лікарів в селах. Однак про надання комфортного житла, зручного робочого місця і інших побутових потреб доведеться вже подбати місцевій сільській владі.

Сімейний лікар буде проводити первинний медогляд, без додаткових аналізів і діагностики. Адже окремі процедури потрібно буде окремо оплачувати вже в лікарні.

До безкоштовних послуг буде ставитися аналізи, УЗД і кардіограма.

Відзначимо, що перша хвиля медичної реформи передбачає тільки первинну медичну допомогу. Послуги терапевта і педіатра будуть безкоштовними. Але вже в 2018 році нардепи повинні почати другий етап реформування, який включить послуги таких фахівців як кардіолог, гінеколог, стоматолог та інше.

Наглядом за сімейними лікарями займуться місцеві органи Національної служби здоров’я, яку створять в ході реформ. А поки її обов’язки ляжуть на плечі працівників обласних департаментів охорони здоров’я.

Крім того, завжди можна зателефонувати на гарячу лінію МОЗ або залишити скаргу на сайті.

Джерело: Politeka

Коментарі вимкнені.