Скандал у Тернополі: подробиці захоплення спортивного майданчика у парку

Дерибан тернопільських парків продовжується. Ми вчора писали про те, що у парку Національного відродження почали нищити спортивний майданчик. На нього «заслали» будівельну техніку, яка почала виривати забетоновані конструкції з асфальту. Щоб оборонити майданчик тернополяни вдались до протистояння і навіть побивали скло в транспорті, після чого руйнування припинилось.

Громада вимагає у влади повернути об’єкт у належний стан. Люди кажуть – це єдине футбольне поле на три мікрорайони.

Зараз цей спортивний майданчик у парку Національного відродження більше нагадує поле бою. Вирвані з корінням бруси та перекладини не придатні для використання. Минулого тижня будівельний кран без попередження знищив те, що люди створили власними руками більше тридцяти років тому.

«Мені подзвонили і сказали, що приїхав кран і вириває турніки. Якби я встиг швидше – перегородив би в’їзд на поле. Але поки прибув на місце – вже встигли вивезти ворота, поламати всі турніки», – каже тернополянин Сергій Мельничук

Не так давно на майданчику  вирувало життя, виросло не одне покоління жителів прилеглих мікрорайонів. Займаються тут навіть взимку. На заасфальтованому полі зручно грати у футбол при дощовій погоді, у відлигу. Кілька останніх років тут проводять «Кубок Святого Миколая». Торік у змаганнях взяло участь 350 дітей з області. Новина про нового орендаря ділянки, який збудує на місці майданчика тенісні корти, схвилювала і об’єднала громаду. Люди кажуть, корти для гри у великий теніс у парку вже є. Після дороговартісного ремонту власник не допустить людей займатися безкоштовно.

«Є яскраві приклади того, як в результаті таких дій громада потім не має доступу до об’єкта. Наприклад, поряд тут є «Лемківський дворик» з тенісними кортами. Раніше всі мали доступ і могли там також грати футбол. Як все зараз – підіть і подивіться. Громада до цього доступу немає», – каже тернополянин Руслан Порада.

Представники ініціативної групи написали інформаційні запити у прокуратуру та міську раду. Просять владу повернути майданчик у такий стан, у якому він був досі. Натомість у «Об’єднанні парків» кажуть, на утримання майданчика грошей немає. Тому й знайшли такий вихід з ситуації.

«Ми звернулися до управління культури, опублікували інформацію про конкурс в газеті «Тернопіль вечірній» і на сайті міської ради, відбулося засідання комісії, був проведений тендер», – каже керівник КП «Об’єднання парків» м.Тернопіль Василь Романюк.

Формально все оформлено правильно, каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. У тендері брав участь один підприємець. Землю в оренду не давали, бо для цього потрібне було б рішення сесії міської ради. Натомість на 25 років підприємцю на засіданні виконкому віддали об’єкт.

«Є конфліктна ситуація і громада має право відстоювати свої інтереси. Якщо прокуратура прийме таке рішення, ми зі свого боку будемо вносити зміни у рішення виконкому», – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Зараз і громада, і влада чекають на висновки прокуратури. Тоді й стане відомо, чи з’являться на місці спортивного майданчика три тенісні корти.

За Збручем

-1 thoughts on “Скандал у Тернополі: подробиці захоплення спортивного майданчика у парку

  • 20:18 | 17.10.2013 о 20:18
    Permalink

    КОЗЛИ ненажерливі. Отак Свобода дбає про здорову націю. Майданчик ,де займалися сотні людей віддають “масовому” виду спорту – тенісу. Спочатку зруйнували майданчик , а потім почали думати чи це законно.

Коментарі вимкнені.