Справжню енциклопедію чиновників, вчителів та лікарів заснували у Тернополі

Більше року тому члени громадської організації «Рада бізнесу Тернопілля» презентували власний інтернет-проект«Вікі чиновника». Основним його завданням є створення прозорої інформаційної системи, в якій всі чітко бачитимуть, хто є хто в Україні. Місія chynovnyky.wikiua.org полягає в розбудові громадянського суспільства в Україні та створенні прозорої системи контролю громадськості за діяльністю органів державної влади різних рівнів.
– Ми дуже мало знаємо про наших чиновників, – каже розробник проекту, член РБТ Руслан Савчишин, – Тож цей проект має на меті заповнити цю нішу і зібрати в одному місці багато цікавої інформації про держслужбовців. Написати про конкретну особу можна лише після реєстрації у проекті, а використовувати слід виключно правдиві дані з посиланням на достовірні джерела (документи, фото-, відеоматеріали, відомості зі ЗМІ, в тому числі з інтернету). Цікаво, що кожен, хто вносив правки у записи, отримають повідомлення про зміни. Це дає змогу контролювати спамерів і тих, хто зацікавлений у приховуванні інформації чи поширенні неправдивих даних. Коли виникають спірні ситуації, перевагу отримує той, хто зробив більший внесок у проект.

Ресурс побудований на принципах вільного доступу до інформації за прикладом wikipedia.org. Долучитися до наповнення може кожен, кому не байдужа доля України, – пишуть організатори «Вікі чиновника». – Все, що потрібно – це вільний час та розуміння того, що ідучи щляхом корупції, наша країна приречена бути країною 3-го світу. Навіть незначний внесок (одна підготована стаття) допоможе змінити її на краще. Тут зібрані матеріали, як про діючих, так і про вже звільнених працівників державних органів України.

На думку Руслана Савчишина, «Вікічиновника» дуже актуальна сьогодні, коли відбуваються різноманітні люстраційні процеси, є багато нових призначень. Однак інколи громадськість нічого не знає про тих, хто займатиме відповідальні посади і не може прийняти рішення – підтримати цю людину чи ні. Також це й ресурс стає актуальним перед виборами.

У «Вікі чиновника» вже внесена інформація про близько 20 тисяч чиновників.
Згодом з’явилися такі ж проекти про лікарів та вчителів та українських героїв.
Засновники wikiua.org закликають тернополян долучатися до редагування і наповнення ресурсу, аби разом писати історію України.

Коментарі вимкнені.