Страхітливе вбивство подружжя на Тернопільщині досі не розкрили

Хоча в цілому усе навдивовижу благополучно: із кожних десяти злочинів дев’ять розкривають. І Тернопільщина – одна з найбезпечніших областей в державі. Так рапортує міліція. Цікаво, чи відчувають це мешканці?..

Під час прес-конференції, яка відбулася в обласному управлінні внутрішніх справ, начальник обласної міліції Віктор Сак поінформував журналістів про криміногенну ситуацію. Відзначено, що до правоохоронців цьогоріч зверталися більше громадян. Це, на думку генерала майора, є свідченням того, що люди довіряють правоохоронцям  та сподіваються на їх допомогу. Прозвучала і така оптимістична оцінка:  дев’яносто відсотків заяв було розглянуто у найкоротші строки – до трьох днів.

Від початку року порушено кримінальні справи за  4303 злочинами, з них 1590 – тяжкі та особливо тяжкі. Дев’ять із кожних десяти злочинів розкрито. Рівень злочинності на Тернопіллі є одним із найнижчих у державі – 39,9  на десять тисяч населення при тому, що середній показник у державі – 91 злочин.

В області намітилася позитивна тенденція до зменшення кількості заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, пограбувань, угонів автотранспорту, крадіжок та вимагань. Протягом року не було такого тижня, щоб правоохоронці не проводили профілактичних відпрацювань  в якомусь із районів чи в обласному центрі. Як правило, такі заходи організовують у вихідні.

Останнім часом у Тернополі зафіксовано численні крадіжки з автомобілів. Зловмисники розбивають скло та забирають залишені в салонах авто сумки, барсетки, телефони та інші речі. Крадене продають або обмінюють на наркотики. Міліціонери задокументували  цьогоріч 646 злочинів,  пов’язаних з наркотиками. Вилучено 180 кілограмів наркотичної сировини, стільки ж прекурсорів, ліквідовано 23 наркопритони. Перекрито три міжнародних канали постачання наркотиків, йдеться про постачання в область субітексу – з Франції та Іспанії. Правоохоронці знешкодили дві сотні гектарів незаконних посівів опійних рослин.

У сфері суспільної моралі, протидії кіберзлочинності та торгівлі людьми задокументовано 64 злочини, у тому числі два, пов’язаних із вивезенням  тернополянок за кордон для сексуальної експлуатації у тамтешніх борделях. Викрито п’ять організованих злочинних груп, які скоїли 97 злочинів.

У царині економіки порушено 109 кримінальних справ зі збитками понад сто тисяч гривень, а в одинадцяти справах фігурують мільйонні суми збитків. Загалом за розслідуваними кримінальними справами державі відшкодовано 10,7 мільйона гривень.

Викрито 83 факти хабарництва, у 24 із  них хабарі становлять понад десять тисяч гривень. Затримували державних службовців різних категорій та працівників контролюючих органів. Загальний розмір викритих хабарів – один мільйон вісімсот тисяч гривень.

Завдяки профілактичним заходам протягом року в області не допущено зростання підліткової злочинності. Якщо торік було зафіксовано понад двісті таких правопорушень, то цьогоріч – 146. За словами Віктора Сака, міліція більше часу проводить у дитячих колективах, організовує іміджеві заходи. Працівники державтоінспекції застерігають дітей від дорожніх пригод.

За рахунок збільшення кількості нарядів, патрулів, залучених для охорони громадського порядку, вдалося зменшити злочинність у громадських місцях. Начальник обласної міліції високо оцінив роботу підопічних під час Євро-2012, а також виборчої кампанії.

Для повноцінної діяльності органів внутрішніх справ важливо забезпечити працівників міліції усім необхідним. Цьогоріч міністр внутрішніх справ вручив тернопільським правоохоронцям ключі від 24 нових автомобілів, що дало можливість збільшити кількість автопатрулів, забезпечити виїзд слідчо-оперативних груп. Також  з рук міністра міліціонери отримали 10 квартир. «До кінця року вирішуємо питання виділення коштів на придбання квартир. Закладено камінь під будівництво багатоповерхового будинку, в якому отримають помешкання ще 24 працівники міліції», – зазначив Віктор Сак.

«Основна філософія нового Кримінального процесуального кодексу – зробити усе, щоб захистити наших громадян», – так начальник обласної міліції прокоментував введення в дію нового КПК. Слідчі міліції посилено вчилися, аби приступити до нових завдань, продиктованих законодавством. Дуже багато виникало питань щодо матеріально-технічного забезпечення, бо кожний слідчий повинен працювати з комп’ютером. Довелося деяким слідчим поставити власні ноутбуки на тимчасовий баланс і використовувати їх як службові. Нині усі слідчі мають доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

На запитання, з якими проблемами зіткнулися на практиці працівники міліції із введенням нового КПК, Віктор Сак зауважив про електронні пристрої контролю – так звані браслети, які використовують до осіб, взятих під домашній арешт. Оскільки таких пристроїв поки що нема, то дільничний перевірятиме, чи домашній арештант не порушує умов запобіжного заходу.

Є й інші робочі проблеми, які минуть з часом, – завдяки спільним напрацюванням, певним додатковим інструкціям.

Запитували журналісти про розслідування вбивства двох пенсіонерів – подружжя із Підволочиського району. Віктор Сак відповів так: «Є низка людей, яких сьогодні відпрацьовуємо. Є люди, яких вже відпрацювали. Є просто незручності, тому що будинок там згорів. Я не  коментуватиму, поки йде розслідування. Але є коло людей, яких ми підозрюємо». Згадав начальник і про чоловіка, який перед тим, як його мали опитувати у справі вбивства пенсіонерів, вистрибнув з вікна Підволочиського райвідділу міліції і покалічився.  За цим фактом стосовно працівників міліції прокуратура порушила кримінальну справу.

Скільки сталося квартирних крадіжок і скільки розкрито таких злочинів?

Віктор Сак відповів, що відсоток розкриття – близько 70 відсотків. Це найвищий показник у державі.  Всього за рік зафіксовано 130 таких крадіжок. Свого часу була проблема серійних крадіжок із квартир. Міліціонери викрили злочинців, виявили в одному з будинків підвал, куди ті зносили крадене майно. Згодом крадії  чуже майно продавали через посередників в інші обласні центри.

Ольга КУШНЕРИК, Свобода

Коментарі вимкнені.