Тандем режисера та художника тернопільського драмтеатру

У кабінеті головного художника Тернопільського обласного академічного українського драматичного  театру ім. Т. Шевченка.

Режисер театру працює у тандемі з художником, художником з костюмів (інколи це одна і та ж особа).

Кабінет головного художника театру Григорія Лоїка, наче галерея: поряд з мініатюрною сценою і зменшеними елементами для вистав є авторські картини. Як от твір на стіні – картина на шатківниці з підписом: “Торс. Лінія розмежування” 2016 рік. Як розповів митець, шатківницю привезли в Україну його батьки під час переселення з Польщі. Зображене коло символізує вічний рух в історії. Художник любить давати старим речам нове життя, відмінне від первісного варіанту.

Втім повернімося до театру. Перед тим, як «намалювати» виставу, художник перечитує п’єсу по кілька разів, уявляє її на сцені, аж тоді береться малювати ескізи. Спочатку створює декорації в мініатюрі.

– Мені подобається, коли декорації можна робити абстрактними, –   розповідає Григорій Лоїк. – Коли в мене є одна концепція, вже не можу її спростити. Я люблю читати п’єси по кілька разів, щоб відчути атмосферу. Часом потрібна деталь в уяві може з’явитися у момент, коли кидаєш чай в цукор. А якось потрібну форму «підказав» кекс.

Інколи для художника вистава може і з кінця початися.

 

Коментарі вимкнені.