У Тернополі розпочався міжнародний фестиваль «Ї»

Сьогодні о 16:00 год стартував триденний міжнародний мистецький фестиваль «Ї». Такий фестиваль у Тернополі відбувається вже вшосте. Цьогоріч він зосереджений у межах шести локацій. Станом на 4 травня, продано 550 квитків на три дні фестивалю (вартували від 200 до 250 грн), у продажу ще є одноденні квитки по 100 грн.

Найбільше заходів в рамках програми відбудуться в обласному драмтеатрі, чимало в арт-барі «Коза» та в галереї «Бункермуз». Знаних письменників часто можна буде зустріти у книгарні «Є» на вул. Валовій. Один захід відбудеться у Євростудіях ТНЕУ і навіть за межами Тернополя – в м. Вишнівець. Деталі — в програмі фестивалю, якою передбачено, що мистецькі заходи відбуватимуться вдень та вночі.

У холі драмтеатру для продажу представлено книги різних видавництв, сувеніри, оригінальні предмети побуту та одяг. Спеціально до події видали антологію 6-мистецького фестивалю (за 70 грн).

Оригінальним мистецьким доповненням фестивалю є скульптури у стилі джанк-арт відомого художника, скульптора Сергія Кузнєцова, який живе у селі Гаї-Шевченківські, що межує з Тернополем.

Максим Пташник і його гурт.

Відкрили фестиваль «Ї-2018» акустичним виступом у драмтеатрі львів’ян Макса Пташника та Ко й презентацією антології грузинської поезії “Просто неба” за участю перекладача Сергія Лазо в арт-галереї “Бункермуз”.

Сергій Лазо.

— Грузинські поети високо оцінили переклади українською, назвавши їх дуже точними, — розповів “Погляду” Сергій Лазо. — Це сучасна грузинська поезія, автори — люди, яким зараз від 30 до 50 років “з хвостиком”. Сучасні грузинські поети найчастіше пишуть верлібром, але в них є і римовані вірші. Над антологією “Просто неба” працювали 8 перекладачів, я — модератор цього видання, більшість перекладів — мої. Вперше загорівся ідеєю видати цю книгу 10 років тому, коли почув грузинського поета на фестивалі Київські лаври. Dblfnb rybue допомогли грузинське Міністерство культури, Книжковий центр Грузії, а з українського боку знайшов підтримку в керівника тернопільського видавництва «Підручники і посібники».

Автором обкладинки книги є син Сергія Лазо — Євген, знаний дизайнер, який тепер живе і працює у Києві. Він спеціально намалював і шрифт для назви антології, схожий на грузинське письмо. У книзі “Просто неба” зібрано вірші 20 авторів, серед них  — сім авторок.

Ціна книги становить 100 грн.

Маріанна Кіяновська сьогодні спочатку представила переклад збірки литовського поета Гінтараса Граяускаса “Апостол низьких частот”, відтак прочитала власні вірші з нової книги “Бабин Яр. Голосами”. Про бабин Яр Кіяновська написала 302 вірші, але в збірку включила лише 64. “Ідея написати книгу виникла після смерті батька, – зазначила поетеса. — А останній вірш написаний на річницю від дня його смерті. Вчетверте читаю ці тексти в такому обсязі. Вдячна, що ви розділили їх зі мною”.

Тим часом фестиваль триває.

Ірина Юрко, фото автора.

 

 

 

Коментарі вимкнені.