У Тернополі відкрили Центр науки (фото)

Дошка Гальтона і Зоотроп Едмарка, самокерований робот і арфа без струн. Для невтаємничених функції цих експонатів зрозуміти без допомоги фахівця – важко. Проте любителі точних і природничих наук почуватимуться тут, як риба у воді.

Музей інформаційних технологій упорядкував директор Станції юних техніків Олег Ковальчук.

– За багато років збиралися експонати, починаючи із перших учбових комп’ютерів, кінопроекційної техніки, фотоапаратів, магнітофонів. Тут є цікаві материнські плати, вінчестери, які вже не випускають, рахівниці, арифмометри, калькулятори, друкарські машинки. Тут буде цікаво і малим дітям, і спеціалістам, які добре розбираються, – розповідає пан Олег.

Все почалося із Наукових пікніків, які упродовж 5-ти років проводили на Театральному майдані Тернополя. Перебуваючи на стажуванні у Польщі, ініціатори Наукових пікніків Христина Білінська та її чоловік Михайло Сиротюк побачили як працює Центр науки імені Коперніка, відтак захотіли, щоби подібний заклад був і в Файному місті.

– У нас утворилася потужна команда із різних науковців з міста Тернополя і ми працювали над міні-проектами, семінари проводили для вчителів. Коли почули про громадський бюджет, то подумали, чому б нам не зробити такий Центр у Тернополі, – каже Христина Білінська.

Розташований Центр науки у напівпідвалі у лівому крилі колишнього кінотеатру «Україна» (теперішній «Grand bazar»). Площа закладу – 620 кв.м. 30 експонатів Центру виготовили у Харкові, 5 установок та методичну допомогу пообіцяли у Центрі науки ім. Коперніка (Польща). Згодом тут запрацюють потужні лабораторії для дослідів.

– Центр матиме продовження не тільки як пізнавальний чи туристичний об’єкт, а й об’єкт єднання ініціатив університетів. Тобто він буде мати складову як шкільної програми, так і розвитку університетської науки, так і науки як такої. Прикладний характер – вирішення задач розвитку міста Тернополя від екології до економічного моделювання, харчової переробки, хімії, біології і таке інше, – зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Відкриття Центру науки у Тернополі стало можливим завдяки Громадському бюджету, в якому проект став одним із переможців (1 млн. грн.). До функціонування Центру долучилися й тернопільські підприємці. Відвідувати заклад наразі можна безкоштовно, невдовзі його планують зробити самоокупним.

Адріана Білецька

-1 thoughts on “У Тернополі відкрили Центр науки (фото)

Коментарі вимкнені.