Як на Тернопільщині відбуваються урочистості першого причастя: село Соборне

prychastya3Щороку традиція Першого причастя на Тернопільщині набирає нових розмахів. Урочистості проводять на кшталт  італійського. Вчора кореспондент “Погляду” побувала на такому дійстві у с. Соборне Тернопільського району.

Захід відбувся у церкві святої Трійці. Для десяти хлопчиків і дівчаток з сіл Соборне та Чернелів-Руських, які закінчили третій і четвертий класи, це був особливий день. Парох обох сіл о. Іван Гавліч провів для них церемонію першого причастя. Церкву в цей день прибрали по-особливому, діти зайшли сюди з хресними батьками “тунелем” вишитих рушників, їх шлях встелили пелюстками квітів. Всю церемонію на фотоапарат фіксував спеціально замовлений фотограф. Батьки підготували подарунки священику і вчителю, яка готувала дітей до цієї події, класним керівникам, передали пожертву на церкву.

prychastya5

Батькам хлопчиків готуватися до цього свята було дещо простіше і, здається, менш фінансово затратно, — треба було вбратися у костюм та вишиту сорочку. А от у дівчток більше необхідних деталей — пишна біла сукня, відповідне взуття, рукавички, зачіска.

Після Служби Божої о. Іван вручив кожному Пам’ятку першої сповіді та урочистого Святого Причастя та висловив настанову. Діти звернулися до присутніх віршами та піснями.

До цього важливого дня діток підготувала вчитель християнської етики Жовтневої ЗОШ І-ІІ ст. імені Володимира Гарматія Оксана Степанівна Волошин.

Бажаємо діткам завжди бути у полі зору Ісуса, берегти чистоту свого серця, щоденно наповнюючи його любов’ю і добрими справами.

prychastya6

*

prychastya1

загрузка...

Comments are closed.