Суддя Багрій – за кримінал? У Тернополі потерпілі, яким спалили елітні авто, звинувачують суд в необ’єктивності
Вони вважають, що суддя та злочинці співпрацюють.
У нашу редакцію знову звернулися потерпілі – Тарас Синишин, Руслан Синишин та Ярослав Сирота. Чоловіки та їхні сім’ї збентежені. Вони кажуть, що судові засідання затягують зумисно.
– Схоже, суддя Багрій та його колеги вже забули про наші протестні настрої, тому хочуть «спустити все на гальмах». Та ми не здамося! Якщо потрібно буде, то підемо до Верховного Суду, – кажуть потерпілі.
Суддя Багрій «зливає» справу?
Серед причин, через які переносять засідання, потерпілі називають такі: зміна адвокатів підозрюваних, їх хворобливий стан, незапланована відпустка судді Делікатної, технічні несправності у судовій залі тощо.
Потерпілі кажуть, що більша частина судових засідань під керівництвом Багрія були підготовчими, а по суті справу майже не розглядали. Вони не розуміють, чому, наприклад, технічні несправності у судовій залі не можна вирішити до початку слухання справи, а забирати на це кілька годин часу.
І хоч у пресслужбі суду звинувачення у затягуванні справи відхиляють, та ситуація складається доволі цікаво…
– Ще восени 2022 року спалили перше авто, потім було ще два підпали. З того часу ми не можемо спокійно спати, адже Палагнюка та його поплічників все ніяк не можуть відправити «за ґрати», хоча докази є стовідсоткові. Виглядає все так, наче злочинці добряче підплатили судді Багрію та прокурору Барабану. Інакше не пояснити, чому засідання щоразу переносять через якісь безглузді відмовки, – розповів потерпілий Тарас Синишин.
Нагадаємо, півтора року минулого з часу резонансного підпалу трьох елітних автівок у Тернополі.
У вересні 2022 року за три місяці на згарище перетворилися три дорогі автівки – Mercedes-Benz E220D, BMW X5 та Mercedes-Benz GLA 250. Загальна сума збитків становить майже 150 тисяч доларів.
Головним підозрюваним у підпалі машин виявився відомий 65-річний бізнесмен Михайло Палагнюк, який є власником торгово-готельного комплексу «Золоте кільце», що на масиві Східний. Виконавці злочинів – троє найманців. Спалені авто належали колишнім бізнес-партнерам Палагнюка.
Справу слухають у Тернопільському міськрайонному суді під керівництвом головуючого судді Тараса Багрія. Прокурор – Юрій Барабан.
«Ми з сусідами вже давно забули про спокійний сон»
Сім’ї потерпілих повідомляють про психологічний тиск. Вони розповідають, що понад півтора року живуть у постійному напруженні та страху.
– Звісно, щодня ми думаємо, чи не повториться це знову. Мова йде не лише про матеріальні збитки, а, в першу чергу, про наш моральний стан. Вночі не можемо спати спокійно ні ми, ні сусіди довкола. Як тільки чуємо якийсь стукіт надворі – одразу весь будинок виходить дивитися, чи часом не горять машини. Сусіди щоразу питають: «Ну що там? Ще досі не закрили злочинців?» –поділився Ярослав Сирота.
Із початку повномасштабної війни потерпілі передали українським воїнам на передову вже понад 20 автомобілів через Березовицьку громаду. Кажуть, у той час коли одні наближають перемогу, інші – палять авто та ще й уникають відповідальності.
Також потерпілі розповідають, що поблизу своєї роботи часто помічають авто обвинуваченого Палагнюка.
– Дуже насторожує, що поки Палагнюк та злочинці на волі, за нами часто стежать підозрілі авто. Схоже на те, що він знову планує щось заподіяти через третіх осіб, – пояснив Тарас Синишин.
«Якщо так буде далі – підемо до Верховного Суду»
У вересні минулого року під Тернопільським міськрайонним судом відбувся мирний пікет. Тоді кілька десятків людей вимагали суддю Багрія відправити «за ґрати» фігурантів резонансної справи –Палагнюка та його найманців.
– Одразу після пікету судді «заворушилися», однак тепер знову справа ледве «плентається». Збираємося знову йти під міськрайонний суд з протестом. Якщо і це не допоможе – поїдемо під Верховний Суд, – підкреслив потерпілий Руслан Синишин.
Коментарі вимкнені.