Суддю з Тернополя Надію Ходачкевич звільнили за участь у рейдерському захопленні

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя прийняла рішення  вільнення з посади судді Тернопільського окружного суду адміністративного суду Надії Ходачкевич. Таке рішення палата ВРП прийняла за скаргою власників  Житомирської кондитерської фабрики «ЖЛ» Дениса Долинського та Ігоря Бойка.

Надія Ходачкевич оскаржила рішення Третьої Дисциплінарної палати до Вищої ради правосуддя. Про те за результатами розгляду скарги рішенням Вищої ради правосуддя від 29 березня 2018 року № 930/0/15-18 рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 13 грудня 2017 року № 4020/3дп/15-17 про притягнення, судді Тернопільського окружного адміністративного суду Надія Ходачкевич до дисциплінарної відповідальності залишили без змін.

На початку квітня до ВРП надійшло подання від Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, яке стосувалося звільнення Надія Ходачкевич з посади судді Тернопільського окружного адміністративного суду.

Вищою Радо правосуддя було прийнято рішення Надії Ходачкевич на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Нагадаємо,  Члени Вищої ради правосуддя прийшли до висновку, що суддя Ходачкевич грубо порушила ряд норм законодавства, приймаючи незаконне рішення про скасування реєстрації «ЖЛ» (компанія-власник Житомирської кондитерської фабрики). Згодом рішення судді призвело до неправомірного видалення підприємства з реєстру Мін’юсту. Злочин щодо незаконного виконання рішення судді Ходачкевич розслідується правоохоронними органами.

Фактично Надія Ходачкевич входить в групу суддів, які брали участь у рейдерському захопленні фабрики депутатом  Сергієм Пашинським. Рішення судді тернопільського адмінсуду було першим, з якого почалося розбійне захоплення підприємства.

Ходачкевич не змогла чітко відповісти членам Дисциплінарної палати, чому в справі, яка стосувалася великої кондитерської фабрики, було стільки порушень і чому справа була розглянута в неймовірно швидкі терміни і без залучення представників підприємства, на долю якого вирішував суд. Члени ВРП запідозрили суддю в змові зі злочинцями і констатували, що дії Ходачкевич дискредитують авторитет українського правосуддя і порочать звання судді. Сам судовий процес, який здійснила тернопільська суддя, був названий імітацією судового розгляду.

Також суддя Надія Ходаткевич у січні 2013 році   розглянув позов прокурора Зборівського району Миколи Матвійчука про визнання незаконним рішення Зборівської районної ради «Про використання на території Зборівського району прапора Європейського Союзу».   Суд зобов’язав Зборівську районну раду негайно зняти прапор Європейського Союзу з адміністративної будівлі райради.

А у 2016 році ця суддя стала на сторону будівельника, який розпочав незаконне будівництво по вулиці Брюкнера.

Коментарі вимкнені.