Тернопіль можуть ̶г̶р̶а̶б̶у̶в̶а̶т̶и̶ прибирати лише тернопільські

СБУ вписалось за мерію, яка не хоче допускати до багатомільйонного прибирання вулиць заїжджих черкащан.

Дуже крута історія розгортається зараз в АМКУ. Йдеться про тендер Управління ЖКГ Тернопільської міськради на утримання вулично-дорожньої мережі міста на 2019 рік очікуваною вартістю 79,12 млн грн.

Черкаська фірма «Свій лад» Олександра Цибульського набила руку на прибиранні Черкас і захотіла розширити ринок аж до Тернополя. Мовляв, у нас є технології, виробничою базою обзаведемось на місці, орендувати прибиральну техніку – теж не проблема у випадку перемоги на тендері.

Однак мерія Тернополя вперлась проти «понаєхавших». Спочатку в тендерну документацію вшили «заточку» про те, що учасники тендеру повинні мати матеріальну-технічну базу  в Тернополі чи Тернопільському районі вже на момент тендеру.

Черкащани ту заточку знесли через АМКУ, оскільки вона однозначно дискримінаційна.

Однак мерія не здалась і заточку просто модифікувала – учасники повинні мати виробниче приміщення максимум в радіусі 20 кілометрів від Тернополя.

Оскільки мова йшла про ті ж яйця тільки в профіль, то і в АМКУ лишились на своєму – це дискримінація (докладніше про позицію Комітету розповіла держуповноважена Агія Загребельська).

Однак по ходу з’ясувалось, що міняючи шило на мило замовник ще й тишком-нишком вніс в ТД нову заточку стосовно досвіду працівників фірми-учасника. Відтак в АМКУ невдовзі відбудеться третій раунд.

А тепер до суті.

Під час розборок в АМКУ, тернопільський замовник доволі чесно повідомив, чому вони проти немісцевих. Мовляв, дороги у випадку ожеледиці треба прибирати швидко, а всі оці немісцеві без наявної тут і зараз техніки – це не дуже надійно.

«На жаль, Управління має негативний досвід при укладенні договору про публічні закупівлі щодо надання послуг з утримання вулиць та доріг м. Тернополя у період 2015-2016 років», – повідомили в мерії.

«Наші гроші» знайшли хто ж розбив мерії серце. Це була фірма «Теркомуналсервіс», яка у 2015-2016 роках отримала від мерії підряди на утримання доріг міста на 55,41 млн грн. Це була місцева фірма, але вона все-таки мала «зальотний» душок. Її власник Ігор Швець вів спільний бізнес з заступником мера Луцька Корчаком. А у Тернополі заступником мера був Стемківський, що раніше також був заступником мера Луцька разом з Корчаком. Тобто у цьому трикутнику є натяк на те, що «луцькі» у 2015-2016 отримали шматок пирога у Тернополі.

Судячи по місцевим ЗМІ, «Теркомуналсервіс» тоді, м’яко кажучи, не дуже добре справився зі снігом на дорогах, тож наприкінці 2016 року «луцького» Стемківського відсторонили від безпосереднього впливу на підряди по прибиранню доріг Тернополя.

Новим підрядником відразу стала фірма «Авакс проф» Олександра Ярмоленка. Це вже щирий тернополець, дружина якого працює заступником начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради. А сама фірма, звісно, теж грає за прийнятими правилами гри. Наприклад,  поліція вела кримінальне провадження щодо ремонту вулиць у местечку Шумськ, які виконував «Авакс проф». Хоча точніше НЕ виконував, але отримував мільйони за НЕвиконаний ремонт.

І ось саме через цих прекрасних бізнесменів тернопільська мерія не тільки сама заточує торги, але ще й заручилась підтримкою місцевого управління СБУ. Чекісти теж повідомили АМКУ, що у них є сумніви щодо можливості черкаського «Свого ладу» прибирати вулиці в Тернополі, і також наголосили на посттравматичному синдромі, отриманому мерією через «луцький» «Теркомуналсервіс».

Однак у ці перестороги віриться не дуже.

Ні. Просто Тернопіль можуть ̶г̶р̶а̶б̶у̶в̶а̶т̶и̶ прибирати лише тернопільські. Це не корупція, а давній звичай – свій до свого по своє.

Блог від: Юрій Ніколов

Наші Гроші

Коментарі вимкнені.