Тернопіль повинні перевірити міжнародні аудитори

З такою ініціативою виступили активісти громадської організації «Тернопіль Європейський». Вони вважають, що такий сміливий крок мав би стати першим рішенням новообраної міської ради. Перевірка господарки міста допоможе проаналізувати роботу попередників, окреслити проблеми і шляхи їх вирішення у майбутньому.

Ідея з проведенням незалежного аудиту органів влади та комунальних установ – це звична європейська практика. В Україні її лише впроваджують. Наразі ще не знайшлося сміливців, які би вже наважилися перевірити роботу міської ради. Спроби це зробити були у Києві та Житомирі. У Львові провели моніторинг-аудит відповідності вартості проїзду у громадському транспорті і це дало свої результати.

– Сьогодні Тернопіль також потребує аудиту, який повинна провести незалежна міжнародна установа – авторитетна аудиторська фірма, – зазначив голова ГО «Тернопіль Європейський» Віталій Цимбалюк. – Щоправда його можна проводити тільки з дозволу міської ради. Сподіваємося, наші нові обранці будуть адекватними і дадуть такий дозвіл. ГО «Тернопіль Європейський» допоможе знайти справжніх професіоналів для здійснення цього аудиту, залучить грантодавців для його фінансування, створить громадську раду, яка буде контролювати і допомагати процесу перевірки і донесе її результати до всіх тернополян.

Успішні підприємці, які входять до складу ГО «Тернопіль Європейський», неодноразово користувалися послугами європейських аудиторів. Кажуть, це дуже допомагає оптимізувати і зробити ефективнішою роботу підприємства.

– Керівник, якого тільки призначили на посаду, насамперед робить повний аудит діяльності підприємства за попередній період, перевіряє, які є проблеми і як їх вирішити, – каже активіст ГО «Тернопіль Європейський» Микола Городецький. – Наше місто можна порівняти з великим підприємством. Тож майбутньому керівництву – депутатам та міському голові – також варто проаналізувати стан справ у Тернополі. Сьогодні жителі міста не знають, що відбуваєтся з бюджетом, комунальним майном, землею, та й усією господаркою. З’ясувати це можуть лише незалежні авторитетні фахівці. Вони розкажуть новій владі, у якому стані місто, що було зроблено правильно, а що ні, про проблеми, котрі потрібно вирішити.

Напередодні виборів Тернопіль почали активно оновлювати – ремонтувати дороги, встановлювати дитячі майданчики, викладати бруківку. Людям всіляко допомагають, підтримують, навіть роздають продуктові набори, аби отримати підтримку на виборах.

– Чудово, що місто стає кращим. Але виникає запитання, чому все це не робилося у попередні роки? – зауважує голова ГО «Тернопіль Європейський» Віталій Цимбалюк. – Ми підрахували, що за всі чотири роки роботи існуючої міської ради було проведено ремонтних робіт набагато менше, аніж у 2015 році. Це збіг чи продумана передвиборча кампанія? Бюджетні кошти використовують на благоустрій, аби показати людям, скільки всього зробила міська вдала і за що вони мають любити Тернопіль. Хоча робиться все це за рахунок податків, які ми з вами сплатили до міського бюджету, і про це не потрібно забувати.

Аби уникнути таких маніпуляцій бюджетними коштами і дізнатися, який стан справ у місті, варто зробити аудит. В такому випадку нова влада не може безупину нарікати на своїх попередників. Всі тернополяни знатимуть, що відбувається у їх рідному місті зараз, а що дісталося у спадок від попередніх керівників.
Активісти ГО «Тернопіль Європейський» сподіваються, що нова влада наважиться на незалежний аудит і планують активно співпрацювати з ноообраними депутатами, щоб зробити наше місто кращим і комфортнішим Всі пропозиції щодо проведення незалежного аудиту можна висловити за тел. (096) 980 94 68.
Також Віталій Цимбалюк зазначив, що не планує балотуватися до будь-якої ради.
– Я ніколи й ніде не говорив, що братиму участь у цих виборах. І сьогодні вперше про це кажу: ні в мери, ні в депутати я не йду. Сьогодні я активно займаюся громадською роботою і як голова ГО «Тернопіль Європейський» можу принести набагато більше користі жителям Тернополя і громаді загалом, аніж у міській раді, – додав він. – Наша громадська організація і наші активісти надалі працюватимуть задля блага нашого міста його жителіа, ми будемо розвиватися, плануємо створити філії нашої громадської організації у інших містах Західної України. ГО «Тернопіль Європейський» ніколи не був і не буде політичним проектом. Ми працюємо, аби зробити Тернопіль справді європейським містом для життя.

Коментарі вимкнені.