Тернопільщина – перша область, у якій активно займуться безпекою пацієнтів
На базі одної чи кількох лікарень буде здійснений моніторинг якості й безпеки медицини, а в перспективі створений навчальний центр з питань інфекційного контролю. Поки що на участь в проекті зголосилася Тернопільська міська лікарня швидкою допомоги.
Про це розповіли 23 квітня стінах Тернопільської обласної ради під час засідання круглого столу на тему «Чиста медицина – безпечна медицина».
Також під час заходу порушили проблему якості та безпеки сучасної медицини, захисту пацієнтів від внутрішньолікарняних інфекцій і підвищення контролю за дотриманням правил гігієни у закладах охорони здоров’я.
У нашому суспільстві вже давно сформувалось ставлення до лікарень, лікарів та всієї системи охорони здоров’я. В більшості випадків воно негативне. Українці бояться потрапляти в лікарню і не довіряють лікарям.
Не так давно Тернопіль сколихнула трагедія, яка трапилась з 26-річною Марією Деркач. Але, ні активні дії рідних, ні висвітлення в пресі не привело до справедливого покарання винних, або ж, принаймні, прозорого розслідування. Тому створення в нашій області Моніторингового комітету з якості та безпеки медицини дає надію, що безпекою тернополян, які потрапляють в лікарні, нарешті хтось опікуватиметься.
Статистика свідчить, що у 5-10% пацієнтів, які потрапляють у стаціонар, розвиваються внутрішньо-лікарняні інфекції. Натомість, в Україні, за офіційною інформацією, щорічно реєструють лише 3 тисячі таких хворих, хоча реальна цифра 500-600 тисяч інфікованих. Українським лікарям не вигідно показувати реальну статистику. Відповідно, на державному рівні немає потреби боротися з цією проблемою. А варто, адже це не лише врятовані життя, а й зекономлені кошти. До прикладу, міжнародні експерти підрахували, що кожні 100 доларів, вкладених в інфекційний контроль лікарні приносить економію для закладу у 300 доларів.
Ще одна цифра вражає – 70% заражень у лікарнях відбувається через брудні руки персоналу.
Звичайно, погоджуюсь з фразою “Ще одна цифра вражає – 70% заражень у лікарнях відбувається через брудні руки персоналу.”…Ви подивіться на руки і нігті тих самих медсестер! Та в кожної 2-ї – нарощені “півметрові” акрилові нігті. А ви уявляєте, скільки мікробів під ними кишить?…Колись медсестра повинна була мати коротко підстрижені нігті, а зараз не тільки стаціонарні, але й операційні і перев’язочні медсестри хизуються нарощеними нігтями…це ж круто!!! Та що говорити про середній персонал, коли головна медсестра теж ходить з таким манікюром. Ось і береться інфекція “невідомо звідки”….Нехай би перевірили зовнішній вигляд персоналу…