Тернопільщину очікують масові скорочення вчителів

Голови тернопільських райдержадміністрацій отримали вказівку підготувати проекти нового адміністративно-територіального устрою районів.

Керівники районів “малюють” нові карти та в пожежному режимі проводять формальні консультації з сільськими головами, на яких знайомлять з планами влади.

Передбачається масове об’єднання сільських населених пунктів та оптимізація видатків на бюджетну сферу. Якщо до реального об’єднання сіл ще далеко, то в освіті та медицині оптимізація йде повним ходом. Наприклад, малочисельні школи опинилися під загрозою закриття. Щоб не провокувати протести шкільних колективів, влада пішла шляхом так званої реорганізації. Менші
некомплектні школи приєднують до більших, а вчителів переводять на роботу в реорганізовані школи. Це тимчасовий захід. В майбутньому частина педагогів буде звільнена, бо кількість учнів у селах з кожним роком невпинно зменшується.

Така “прихована реформа” освіти за Табачником зараз масово відбувається в усіх районах області. Сільські ради через тиск районних начальників приймають рішення про реорганізацію шкіл та інших бюджетних установ, – пише За Збручем.

Коментарі вимкнені.