Тернопільська публіка щиро сміялася через жарти у виставі «Сотниківна» (фото)
У приміщені тернопільського лялькового театру 11 липня показали драматичну поему «Сотниківна». Її постановкою займалася студія «Сузір’я» спільно із колективом драматичного театру. Повість Богдана Лепкого у драматичний варіант перетворив заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук.
Ця вистава є історичною картиною часів гетьмана Івана Виговського. Події відбуваються під час московсько-української війни 1658-1659 років. Зокрема автор описує Конотопську битву 1659 року, у якій українське козацтво здобуло перемогу над московськими полками. Добре описана доба Руїни, що на той час була на Україні. Люди розділилися: одні вірять у те, що все можна змінити, інші впали духом і зневірилися у тому, що будуть зміни на краще. А от родина сотника Шеслеста, навколо якої розгортаються події, із тих, яка прагне залишатися патріотами своєї держави.
На тлі цих подій проявляється й любовна лінія між дочкою сотника Олесею та козаком Петром. Та згодом у їхні стосунки втручається московський урядник Кирило Іванович. Молодий москаль вирішив щоб то не стало, як не добровільно, то примусово, одружитися із дівчиною. Та сотниківна була ще тою дівчиною-козачкою. «Гостра на язик» дівчисько не те, що не відповіла взаємністю, але і ще посміялася в очі боярину.
Олеся втілює у собі риси української дівчини – рішуча, волелюбна, смілива, весела, емоційна, вміє цінувати рідну землю та її природу. А Зоряні Биндас, яка її зіграла, вдалося це все передати зі сцени. Хто не знає, то напевно і не подумав, що вона вперше «приміряла роль» як актриса. Чіткість кожної репліки, інтонація, а також жарти, міміка викликали шквал аплодисментів у залі.
Публіка після кожного жарту не просто стиха «хіхікала», а таки «хохотала». Тому майже двогодинна вистава здавалося б пройшла за декілька хвилин.
Мар’яна Феник, студентка 2 курсу
спеціальності «журналістика» ТНПУ ім. В.Гнатюка
Коментарі вимкнені.