Тернопільські депутати контролюватимуть бюджетні кошти на «джинсу»

Фото rada.te.ua

Депутат Тернопільської міської ради Андрій Шкула пропонував на сесії зменшити видатки з бюджету на «джинсу» (проплачені матеріали), спрямовані на висвітлення роботи міської ради.

Аргументував це тим, що коли влада робить щось добре, це й так висвітлюють усі ЗМІ міста. Начальниця управління організаційно-виконавчої роботи Світлана Добрікова та міський голова Сергій Надал переконували, що висвітлювати свою діяльність у ЗМІ міську раду зобов’язує закон. Пропозиція у депутатів виникла в рамках розгляду Програми підтримки книговидання місцевих авторів, висвітлення діяльності ТМР, забезпечення святкових та офіційних заходів на 2016-2018.

Жваве обговорення співпраці влади і ЗМІ розпочалося після запитання свободівця Івана Сороколіта про щорічно заплановану на це суму 700 тис. грн.

–          Обсяг коштів, які пропонується залучити із міського бюджету на виконання Програми становить 1223 тис грн. З них у Програмі зазначений підпункт «Сприяння діяльності ЗМІ, в т.ч. висвітлення діяльності міської ради на договірних засадах», яким передбачається виділення 700 тис грн. щороку. Що саме планується робити на цю суму? –  запитав свободівець Іван Сороколіт.

Світлана Добрікова пояснила, що минулоріч частина цих коштів була передбачена на підтримку газети «Тернопіль вечірній», яка була органом Тернопільської міської ради.

–          Враховуючи новий закон, ця сума буде передбачена на співпрацю із ЗМІ на договірних засадах, або видачу друкованих інформаційних листків, бюлетенів, які будуть доводити роботу міської ради до тернополян, – сказала Світлана Добрікова.

Тоді депутат ВО «Самопоміч» Андрій Шкула, як практикуючий журналіст, виступив із пропозицією зменшити видатки на співпрацю із ЗМІ. Мовляв, хороші справи місцевої влади не потребують додаткової реклами – їх журналісти висвітлюють безкоштовно.

–          Я пропоную замість 700 тис грн. писати 200 тис грн. Цієї суми, я більш ніж переконаний, вистачить на видачу бюлетеня, в якому будуть розміщені найважливіші проекти рішень чи інформування громади. Але проводити за бюджетний кошт популяризацію діянь і пропаганду роботи міської ради неправильно. Як журналіст можу сказати: коли міська рада проводить щось добре – є позитивні публікації,  цікаві заходи – є журналісти. Платити пресі за те, щоб висвітлювали роботу міської ради непотрібно. Це витрата грошей не на хороші речі, – пояснив своє бачення Андрій Шкула.

Міський голова скептично поставився до цієї пропозиції. Мовляв, «Шкула про себе в RIA напише», а от діяльність інших депутатів журналісти безкоштовно висвітлювати не захочуть

–          Є існуюче законодавство, яке зобов’язує нас висвітлювати в ЗМІ рішення міської ради. На превеликий жаль, за це всі ЗМІ хочуть дуже великі гроші. По-друге, ці гроші в бюджеті ще не закладені. Ці гроші ми спеціально закладемо в програму, – відповів Шкулі міський голова.

Після таких слів депутати вирішили таки не зменшувати суму на «джинсу». Пропозиція Шкули провалилася – її підтримали лише 14 депутатів.

Тоді депутат ВО «Свобода» Іван Сороколіт запропонував затверджувати розподіл коштів на співпрацю із ЗМІ після розгляду профільної комісії з бюджету та фінансів. Адже в цю комісію входять представники усіх фракцій, тому процедура буде максимально об’єктивною.

–          Так як у пункті «Сприяння діяльності ЗМІ…» виконавцем зазначений відділ обліку та фінансового забезпечення, пропоную добавити слова «за погодженням комісії з бюджету і фінансів». До цієї комісії входять представники усіх фракцій міської ради, і вони будуть зважено підходити до розподілу коштів. Власне, комісія й розробить процедуру, за якою в ЗМІ буде висвітлюватися і діяльність депутатів міської ради, – сказав Іван Сороколіт.

Міський голова поправив пропозицію Сороколіта – не «за погодженням», а «після розгляду профільної комісії бюджету і фінансів», і поставив її на голосування. Більшість підтримала – 32 депутати «ЗА».

Іван Сороколіт пояснив «Погляду», чому пропонував бюджетній комісії контролювати розподіл коштів на висвітлення роботи ради та депутатів у ЗМІ.

–          Озвучена і проголосована мною правка в Програмі дозволить виробити прозорий механізм висвітлення діяльності кожного депутата, – сказав Іван Сороколіт. – Звичайно, що більшість поточної роботи міської ради виконує міський голова. Тому логічно, що левова частка вищезгаданої суми буде використана на висвітлення діяльності міської ради в цілому та міського голови Сергія Надала зокрема. Переконаний, що моя правка – це оптимальне рішення для справедливого використання бюджетних коштів для співпраці зі ЗМІ на договірних умовах. Бо якщо тут не буде компромісу, а якесь пряме чи приховане протистояння, то тоді краще відмовитись від такого фінансування взагалі.

 

Коментарі вимкнені.