Тернопільські депутати шукають революційні способи підвищення мотивації чиновників, не чекаючи реформ у КабМіні

Сесією тернопільської міської ради було дано протокольне доручення фінансовому управлінню і юридичному департаменту напрацювати механізм додаткових винагород працівників міської ради. Зокрема, депутат-свободівець Іван Сороколіт, при підтримці депутата від Блоку Петра Порошенка Михайла Ібрагімова, пропонував створити для цього фонд матеріального стимулювання.

–          Мені, і як депутату, і як мешканцю Тернополя, шкода тих досвідчених та високопрофесійних спеціалістів, які намагаються виконувати непрості доручення виконавчого апарату за досить мізерні заробітні плати. Шкода тих людей, які затримуються допізна, пишуть програми, контролюють, а зарплати за це неспіврозмірні. Якщо ми свідомі того, як депутати, то давайте подумаємо про це і будемо шукати шляхи вирішення,  – закликав присутніх Сороколіт Іван.

Він навів досвід міста Одеса, де Саакашвілі не спрацювався з місцевим самоврядуванням, і таких фондів за бюджетний кошт погоджено не було. Там матеріальну підтримку надає фонд з внесків приватного бізнесу.

–          Дійсно, бюджетний кодекс дозволяє нам, у разі, якщо є економія в межах одного розпорядника по якійсь одній статті (наприклад передбачена на кінець року економія на електроенергоносіях) за погодженням бюджетної комісії перекинути їх на заробітню плату. Тому, звичайно, цей фонд не суперечить ніякому законодавству, – повідомила заступник міського голови Вікторія Остапчук.

Пропозицію підтримав і депутат Михайло Ібрагімов:

–          Я хотів би підтримати пропозицію Івана Леонідовича в частині додаткової мотивації працівників міської ради. Мається на увазі, чи у вигляді премій, чи у вигляді фонду. Той рівень заробітної плати наших чиновників не спонукає, щоб там були кращі, щоб люди віддавалися роботі і щоб був результат.

Голосуючи за прийняття бюджету Тернополя, депутати міської ради в цілому підтримали і протокольне доручення: «Доручити фінансовому управлінню і юридичному департаменту спільно відпрацювати можливість механізму утворення фонду матеріального стимулювання працівників міської ради».

Коментарі вимкнені.