Тернопільські дитячі атракціони небезпечні!

У крові та з гулею на лобі повернувся після забав на батуті шестирічний Володя Дудар. Однак підприємець-власник атракціону запевняє – ні він, ні його персонал не несуть відповідальності за безпеку дітей на майданчику.

Трапився цей випадок 29 квітня, увечері. Дві родини зустрілися у парку, щоб відпочити. Семирічний Роман Воробець та шестирічний Володя Дудар попросилися у батьків пострибати на ігровому майданчику.
– Ми сиділи на лавці за 5-7 метрів від батутів, – розповідає мати травмованого хлопчика Марія Дудар. – Відійшли звідти, бо перед майданчиком було людно.

Хлопці повернулися до батьків уже через кілька хвилин. Роман був наляканий, Володя плакав і тримав руку біля ока.
– Син нічого не міг сказати, лише схлипував та тремтів всім тілом, – продовжує мати.
Роман розповів, що Володя вдарився чолом з іншим хлопчиком.
– Я одразу побігла до жінки, яка пропускає дітей на батут, – продовжує мати. – Мене обурило те, що вона так легко відпустила дитину з кров’ю на лиці, з майданчика. Невже важко було його привести до нас, поцікавитись, як він почувається?

Марія Дудар запитала про аптечку. На ігровому майданчику її не було.
– Ми витерли дитині кров вологими серветками. Побачили гулю на півголови, – розповідає очевидець Наталія Воробець.

Обурені люди підійшли до касира, щоб розпитати про випадок.
– Вона нічого не хотіла казати. Не хотіла навіть викликати власника майданчика, – дивуються тернополяни. – Тоді ми почали телефонувати у міліцію.
Слідчий приїхав через годину після наполегливих дзвінків людей.

За безпеку дітей на майданчику має подбати підприємець та його персонал, переконані люди. Однак власник майданчика – іншої думки.
– Ми не садок, який має нести відповідальність за дітей, – каже чоловік (назвати прізвище відмовився, – прим. ред.) – Ми надаємо послугу, а батьки повинні самі дивитися за своїми дітьми.

Травми трапляються, додає він, але від батьків чекає адекватності.

– На майданчику можуть гратися водночас 20 дітей, але я прошу пускати 10-15, щоб уникнути таких неприємних випадків, – каже він.
– Бувають різні ситуації – діти калічать руки, ноги. Але батьки йдуть додому, – продовжує підприємець. – Тут не сталося чогось серйозного. Я ж приїхав, щоб подивитися та розібратися. Мені шкода, що так сталося. Але й вони мають мене розуміти. Це дрібниця. Невже краще закрити через це атракціон?

Бізнесмен запевнив, що місцеві органи влади, які давали йому дозвіл на встановлення майданчику, не вимагали мати аптечку.
– У мене не один майданчик і я цією справою займаюсь не перший рік, – пояснює він. – Ви самі бачите, що це надувний батут, він м’який. А витратити сотню зайвих гривень на аптечку – не проблема. Буде тут баночка перекису водню та зеленка.
Також власник пообіцяв, що на вихідні на майданчику працюватимуть не одна, а двоє жінок, які стежитимуть за порядком.

Коментар
Василь КОГУТ (54 р.), адвокат:
– Чи є порушення з боку підприємця, на майданчику у якого стався неприємний випадок, буде розбиратися міліція. Мати хлопчика зробила правильно — звернулася у медзаклад, щоб з’ясувати, чи є загроза здоров’ю дитини. Тепер їй треба чекати на висновки перевірки, які проведуть правоохоронці.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.