Тернопільські міліціонери оперативно викрили злочинне угрупування

Злодійська група, на слід якої вийшли оперативники тернопільської міліції, спеціалізувалася на майнових злочинах. Четверо молодих людей, один з яких неповнолітній, об’єктом збагачення обрали банкомати. Під час однієї з вилазок зловмисників взяли на гарячому.

Увагу правоохоронців лиходії привернули декількома днями раніше. Тоді в селищі Золотники Теребовлянського району було обкрадено магазин з продажу металопластикових вікон та дверей. Оперативники встановили, що до крадіжки причетні тернопільці. Та коли почали детальніше цікавитися їхніми особами, виник сумнів, що злодіїв могли зацікавити чотириста гривень, які вони взяли з каси торгового закладу. Судячи із способу життя молодиків, запити у них набагато вищі – жоден з них ніде не працював, але жили, що називається, на широку ногу, розважаючись в дорогих нічних клубах та витрачаючи там значні суми грошей. Також підтримували зв’язки з раніше судимими особами, активно займалися фізичною підготовкою, у користуванні мали дві автівки, одна з яких належала організатору , інша – 24-річному спільникові.

Чуття оперативників обласного управління карного розшуку не підвело. Згодом доказів, що групу цікавлять не дрібні суми, а цілі банкомати грошей, було більше, ніж вдосталь. І до Золотників вони їхали не крамницю обкрадати. У цьому ж приміщенні, де знаходиться магазин, вмонтований банкомат. Їх вилазки зривалися двічі.

Коли злодійська група планувала поїздку на Козівщину, за її діяльністю уже пильнували оперативники. Банкомат, що в приміщенні Козлівської селищної ради, – саме цей об’єкт був обраний для спустошення. Тут справа пішла як по маслу. Знешкодивши стаціонарну сигналізацію та зірвавши замки на вхідних дверях, троє зловмисників проникли досередини приміщення. Сімнадцятирічного поплічника, до слова, він був наймолодшим учасником групи, залишили спостерігати за ситуацією на вулиці.

Діяли злодії швидко та зі знанням справи. Болгаркою зрізали задню стінку банкомата і витягнули касети з грошима. Дорогою до Тернополя гроші вийняли, а в ставку села Підгороднього втопили речові докази – металеві касети. Далі була зупинка біля будинку, де мешкає організатор, відтак поділ якоїсь суми грошей. Згодом автівкою, що їздили на справу, добралися до гаражного кооперативу і там переклали мішок з грошима в інший транспортний засіб, таким чином, убезпечуючи себе від будь-якого викриття. Та будь-які маскування були марними, адже за злодіями пильно стежили оперативники.

Як повідомив начальник обласної міліції Василь Облещук, взяли злодійську групу в одному із закладів громадського харчування куди вони, одразу після вчинення крадіжки, подалися відзначити вдалу вилазку.

Під час санкціонованого обшуку в організатора злочинної групи – 28-річного тернополянина вилучили поліетиленовий пакет, набитий купюрами. За попередніми даними, отриманими з банку, зловмисники викрали з банкомату майже 164 тисячі гривень. Серед вилученого також два транспортні засоби марок «Джилі» та «Фольксваген Поло», які зловмисники використовували для поїздок, газовий пістолет іноземного виробництва, знаряддя скоєння злочину – болгарки, лом, рукавички, маски та автомобільна радіостанція. В арсеналі групи були й сучасні інструменти для розрізання металевих предметів, автономне газозварювальне обладнання. Міліціонери припускають, що техніка може бути краденою.

Уже підготовлені матеріали на проведення санкціонованих обшуків помешкань інших підозрюваних.

Під тиском беззаперечних доказів підозрювані зізналися у вчинених злочинах. Членам злочинної групи інкримінують частину третю статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому. Найімовірніше групі буде пред’явлено обвинувачення за ще однією кримінальною статтею, згідно до якої їм доведуть організованість.

Наразі проводяться не лише слідчі дії, а й тривають оперативні заходи. Правоохоронці впевнені – на совісті зловмисників ще не одне протиправне діяння.

Коментарі вимкнені.