Тернопільські науковці завершили нову розробку в космічній галузі
Фахівці кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем та НДЛ «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем» Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя виконали дослідно-конструкторську роботу з розробки системи керування 5-метровою антенною станцією «Кристал 5М» для прийому інформації від низькоорбітальних супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).
Проект виконано за замовленням Укроборонпрому для заміни застарілого обладнання, створеного ще за період військово-промислового комплексу СРСР.
У Центрі прийому спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ і КНП), що є підрозділом Держаного космічного агентства України, система керування з липня цього року проходить дослідну експлуатацію для перевірки її функціональних параметрів та надійності.
Робота виконувалась у рамках Загальнодержавної цільової програми космічної діяльності України до 2022 року, яка передбачає створення наземних станцій для забезпечення прийому інформації від супутників ДЗЗ «Січ-2-1» та «Січ-2М», запуск яких планується у 2017 р., а також прийому інформації від Європейських супутників згідно з міжнародними космічними програмами.
Зараз колектив виконує нове замовлення космічного агентства України зі створення системи управління з більш складнішою 12-метровою антенною станцією ТНА-57.
Детальніше з науковими розробками кафедри ПВ в галузі космічного зв’язку, дистанційного зондування Землі та радіомоніторингу можна ознайомитись на сайті кафедри http://kaf-pv.tntu.edu.ua/ та сайті лабораторії «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем» http://tntu.edu.ua/?p=uk/structure/research/labs/ndl-itis#page.
М.І. Паламар, д.т.н., проф., завідувач кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем, керівник науково-дослідної лабораторії «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем» ТНТУ ім. І. Пулюя.
Коментарі вимкнені.