Тернопільські ОСББ перемогли

Майже чотири десятки тернопільських ОСББ та гаражних кооперативів змогли відстояти свої права і позбутися десятків тисяч боргів за орендну плату, які їм хотіли нав’язати.

Частини ОСББ нашого міста орендує землі прибудинкових територій. До 1 квітня 2014 року вони сплачували за неї незначні гроші. Відколи вступив в дію Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», сума зросла в 33 рази. У тернопільських ОСББ розводили руками, адже така сума для їх мешканців нереальна, оскільки ОСББ – неприбуткова організація.

За словами керівника кількох ОСББ Сергія Лупака, про якого нещодавно ми писали, орендна плата за землю на Чалдаєва, 13 збільшилась з 82 до 2730 грн за місяць. І хоч зміни відбулися у квітні, повідомили про це нас аж у липні. За рік ця сума становить понад 30 тис. грн.А тепер міська рада без довідки про сплату боргу та без підписаної додадкової угоди до договору оренди земельної ділянки відмовляє у передачі ділянки у власність. І таких будинків – десятки.

Тернопільські ОСББ звернулися за допомогою до міського осередку “Самопомочі” та нардепа Тараса Пастуха. Саме завдяки їм ситуацію вдалося вирішити.

–          Будуть виконуватися вимоги старого договору і ми будемо платити ту ж суму,яку платили, допоки земля не перейде у нашу власність, – розповідає Сергій Лупак. – Оскільки ми не підписали додаткову угоду і вона не була належно зареєстрована у державній реєстраційній службі, то ми можемо платити так, як і раніше. Завдяки цьому вдалося захистити інтереси майже 20 тисяч тернополян. Адже така велика сума не підйомна для мешканців будинків.

Вже на черговій сесії міської ради будуть розглядати питання передачі ділянки у власність ОСББ по вулиці Чалдаєва, 13. Тож Сергій Лупак сподівається, що вже незабаром ця ситуацію вирішиться у всіх будинкахта гаражних кооперативах, котрі не підписували додаткової угоди до договорів оренди землі. Також, за словами Сергія, для  відстояння інтересів ОСББ в місті Тернополі вирішили створити дієву  Асоціацію, або ж Раду голів ОСББ для захисту інтересів мешканців як на місцевому рівні, так і на рівні держави. Адже коли ти один, то важко боротися, коли нас більше, то це сила, з якою потрібно вже рахуватись.

 

Коментарі вимкнені.