Тернопільські рятувальники вважають свою професію і жіночою

Тернопільські рятувальники ознайомились зі словничком фемінітивів для прес-офіцерів та прес-офіцерок територіальних управлінь ДСНС України.

Цей словник підготовлено в рамках Проекту «Посилення здатності жіночих громадських організацій проводити адвокацію та лобіювання включення антидискримінаційного підходу у реформу сектору безпеки», який реалізує Громадська організація «Інформаційно-консультативний жіночий центр» за підтримки Фонду Підзвітності Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Присутні на презентації рятувальники та рятувальниці залюбки обговорювали запропоноване видання та дискутували про проблемні питання суспільства, зокрема в питаннях гендерної рівності серед чоловіків та жінок. Думки були різні. Однак, не зважаючи на плюралізм, всі були одностайні в головному – в підрозділах пожежно-рятувальної служби Тернопільщини відсутні прояви дискримінації за гендерною ознакою. А це є прикладом сучасного підходу до управління колективом та ознакою позитивного соціально-психологічного клімату.

Жіночі назви професій свого часу заборонила радянська влада. Однак тема гендерної рівності щороку стає актуальнішою. Зокрема Державна служба з надзвичайних ситуацій нещодавно видала словник фемінітивів.
В цій службі працюють понад 3 тис. жінок-офіцерок.

Словник подає назви професій у жіночому роді. Його створили на основі витягів із словників початку ХХ століття. І Дмитро Яворницький, Агатангел Кримський, Борис Грінченко – українські вчені, які століття тому включали фемінітиви в свої словники.
Загалом у словнику 12 сторінок із фемінітивами найпоширеніших професій та понять.

Коментарі вимкнені.